ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ

Warunki uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych

Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. (KKK 1471)

Przez odpusty wierni mogą otrzymać dla siebie, a także dla dusz w czyśćcu, darowanie kar doczesnych, będących skutkiem grzechów. (KKK 1498)

Jak uzyskać odpust zupełny za zmarłych?
- W dniach 1-8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać raz dziennie odpust zupełny za jednego zmarłego, szczególnie dla dusz w czyśćcu cierpiących.
- 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, we wszystkich kościołach i kaplicach kanonicznie erygowanych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, nawiedzając kościół lub kaplicę, odmawiając „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Warunki odpustu zupełnego:
- spowiedź św., stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego;
- przyjęcie Komunii św.;
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Największą pomocą naszym Zmarłym jest Msza św. zamówiona w Ich intencji.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;