Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Parafialne Dożynki 2019

Parafialne Dożynki 2019

Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie pracujących na roli, oraz gości na Parafialne Dożynki, które odbędą się 25.VIII.2019. Rozpoczęcie ok 12:00 przed kościołem prezentacją wieńców i poświęcenien tablic pamiątkowych, które zostaną wmurowane przy schodach w Kaplicy Kanclerskiej.

Tablica pierwsza poświęcona jest:

Pamięci króla Jana II Kazimierza wazy, fundatora Eremus Insulae Vigrensis, ojców i braci kamedułów, budowniczych klasztoru, biskupów, kapelanów, proboszczów, parafian, pielgrzymów, ofiarodawców, wszystkich którzy mieli udział w odbudowach i rewitalizacji klasztoru, na wieczną chwałę Bogu i Matce Bożej Niepokalanej z okazji 350-lecia przybycia kamedułów nad Wigry i kolejnej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II niniejszą tablicę ofiarowują wdzięczni parafianie i pracownicy klasztoru.

Druga tablica:

Janowi Kochańskiemu (1630-1692) z Kochania herbu Lubicz, oficerowi królewskiemu, zasłużonemu w wojnach ze szwecją i turcją, posłowi na Sejm Elekcyjny, wybierający króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego, protoplaście rodu Kochańskich z ziemi wigierskiej, suwalskiej, trockiej, nowogródzkiej i wileńskiej w 350-lecie jego osiedlenia się w dobrach wigierskich oraz przybycia na tę ziemię  ojców kamedułów, dla uczczenia pamięci naszego przodka, tablicę tę potomni ofiarowują.

Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Infułat Antoni Kochański z Augustowa. Po Mszy - przejście do ogrodów klasztornych, konkurs na wieniec dożynkowy i dzielenie się chlebem, wspólne świętowanie.

Od godziny 9:00 do wieczora w ogrodach klasztornych czekają nas atrakcje: Jarmark Wigierski, pokaz służb mundurowych, występy zespołów ludowych, koncert szantowy i występ disco polo.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspolnego dziękczynienia za plony.

Podobne wpisy...

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; X-V: 15:00(VI-IX: 19:00)

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

WSZYSTKIE NABOŻEŃSTWA

..ciut statystyki..

  • Odsłon artykułów 868642
  • Zakładki 27

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze

 

Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow