Parafialne Dożynki 2019

Zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie pracujących na roli, oraz gości na Parafialne Dożynki, które odbędą się 25.VIII.2019. Rozpoczęcie ok 12:00 przed kościołem prezentacją wieńców i poświęcenien tablic pamiątkowych, które zostaną wmurowane przy schodach w Kaplicy Kanclerskiej.

Tablica pierwsza poświęcona jest:

Pamięci króla Jana II Kazimierza wazy, fundatora Eremus Insulae Vigrensis, ojców i braci kamedułów, budowniczych klasztoru, biskupów, kapelanów, proboszczów, parafian, pielgrzymów, ofiarodawców, wszystkich którzy mieli udział w odbudowach i rewitalizacji klasztoru, na wieczną chwałę Bogu i Matce Bożej Niepokalanej z okazji 350-lecia przybycia kamedułów nad Wigry i kolejnej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II niniejszą tablicę ofiarowują wdzięczni parafianie i pracownicy klasztoru.

Druga tablica:

Janowi Kochańskiemu (1630-1692) z Kochania herbu Lubicz, oficerowi królewskiemu, zasłużonemu w wojnach ze szwecją i turcją, posłowi na Sejm Elekcyjny, wybierający króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego, protoplaście rodu Kochańskich z ziemi wigierskiej, suwalskiej, trockiej, nowogródzkiej i wileńskiej w 350-lecie jego osiedlenia się w dobrach wigierskich oraz przybycia na tę ziemię  ojców kamedułów, dla uczczenia pamięci naszego przodka, tablicę tę potomni ofiarowują.

Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Infułat Antoni Kochański z Augustowa. Po Mszy - przejście do ogrodów klasztornych, konkurs na wieniec dożynkowy i dzielenie się chlebem, wspólne świętowanie.

Od godziny 9:00 do wieczora w ogrodach klasztornych czekają nas atrakcje: Jarmark Wigierski, pokaz służb mundurowych, występy zespołów ludowych, koncert szantowy i występ disco polo.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspolnego dziękczynienia za plony.