JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2017.09.24 - XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 18:00.
 3. Za tydzień nastąpi zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. W dni powszednie pozostaje msza św. poranna o godz. 7.30, wieczorem 18.30 a wszelkie nabożeństwa (różaniec, wypominki, droga krzyżowa, majowe, czerwcowe, I-piątkowe, Nowenna i inne) o godz. 18.00 przed mszą. Niedziela msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 12:00, a w sezonie letnim (czerwiec-wrzesień) wieczorna o godz. 19.00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o godz. 10:30.
 4. W najbliższym czasie niezbędny jest remont plebani do przygotowania kancelarii i salki parafialnej na spotkania. Konieczna jest wymiana drzwi i okien drewnianych (koszt 12 okien ok. 20 tyś zł a 3 drzwi ok. 10 tyś zł).
 5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na Kościół i Klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 600 zł.
 6. Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD w Ełku.
 7. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewka za sprzątanie kościoła. Następne 6 października prosimy mieszkańców Leszczewa.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodnik Niedziela. oraz Idziemy, Będzie jeszcze miesięcznik: Różaniec, Tak Rodzinie, Miłujcie się dla młodzieży, Anioł Stróż dla dzieci.
 9. Kalendarz Rolników na nowy rok cena 22 zł oraz Kalendarz na 2018 rok o Wigrach w cenie 5 zł jako cegiełka na remont Klasztoru.
 10. Dzieci ze SP otrzymują „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 11. Ze względu na zbliżający się remont Kaplicy Kanclerskiej nie będzie czynna Biblioteka, jak również Apartamenty Papieskie.
 12. Trwają prace remontowe przy naszej świątyni. Polecajmy w naszych modlitwach to dobre dzieło Boże, prosząc w intencji szczególnie pracowników i bezpieczeństwa wykonywanych prac.
 13. Miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej, o którą prosiła w różnych objawieniach Matka Boża. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, szczególnie w intencji naszej parafii, wszystkich rodzin, poszczególnych grup. W niedzielę nabożeństwo różańcowe po mszy św. o godz. 9.00 Porządek nabożeństw różańcowych w tygodniu podamy za tydzień.
 14. Spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 1.X o godz. 11:30 na plebani.
 15. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 2.X po mszy św. o godz. 18:30.
 16. 5-6.X. (czwartek i piątek) przypada w naszej parafii Nabożeństwo czterdziestogodzinne. W tych dniach będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Mszą św. o godz. 7:30, 12:00, 18:30.
 17. 7.X. – inicjatywa modlitewna Różaniec do granic, najbliżej w Sejnach (szczegóły na plakacie, ulotkach i stronie internetowej http://rozaniecdogranic.pl). W tym dniu wspomnienie MB Różańcowej. Zapraszamy wszystkie Koła różańcowe naszej parafii by modlić się w ich intencji, rodzin. Na mszy św. poświecenie różańców.
 18. Nabożeństwo Fatimskie w październiku poprowadzą mieszkańcy Leszczewa.
 19. Ogłoszenie Policji w sprawie roztropności podczas wypraw do lasu (w gablocie)
 20. ZAPOWIEDZI: w związek małżeński mają zamiar wstąpić: Szymon Żyliński, kawaler, zam. w Mikołajewie par. tutejszej i Natalia Gwiazdowska, panna zam. w Suwałkach par św. Brata Alberta (zapowiedź I). Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między tym osobami, powinien powiadomić kancelarię parafialną.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider