JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2021.06.06 - X Niedziela zwykła

  1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Za tydzień wprowadzenie relikwii bł. Angeli Truszkowskiej. Będziemy gościć Siostry Felicjanki.
  2. Zgodnie z rozporządzeniem w naszym kościele nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 80 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Bardzo prosimy o zachowywanie również bezpiecznych odległości 1,5m i obowiązku noszenia maseczek, jest to nasza wspólna odpowiedzialność.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 9.00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii w domach, przy krzyżach, kapliczkach.
  4. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu procesji Bożego Ciała, dzieciom, rodzicom i za przygotowanie ołtarzyków mieszkańcom: 1. Aleksandrowa i Wysokiego Mostu, 2. Rosochatego Rogu, 3. Żubrówki Starej i Nowej, 4. Akcji Katolickiej. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, za miesiąc poprosimy mieszkańców Leszczewka i Cimochowizny.
  5. W poniedziałek 7.VI na wieczornej mszy odbędzie się transmisja z TV TRWAM połączona ze spektaklem i z poświeceniem Sacrotrucka (początek transmisji 17.30). W Radio Maryja Rozmowy Niedokończone. W środa przypada XXII rocznica pobytu JPII na Wigrach. Zapraszamy na mszę św., a po niej na koncert Zespołu Trio`Atre wraz z prelekcją S. Blanki Benedyktynki. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błog. kwiatów, wianków, dzieci i procesja wokół kościoła. W piątek urocz. NSPJ, można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Aktu wynagrodzenia Sercu Jezusa (nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych).
  6. Za tydzień koncert zespołu „Zdążyć przed północą” z ok. wizyty Jana Pawła II w Wigrach po mszy o godz. 12.00.
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 750zł, których polecamy w nowennie do Matki Bożej. Za tydzień ofiary na WSD w Ełku.
  8. Spotkanie Rady Parafialnej zaplanowane jest na 16.VI w środę po mszy o godz. 18.30.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
  10. Jest do nabycia książka: Prymas Tysiąclecia (5zł), „Powróćmy na Eucharystię” - przewodnik (5zł).
  11. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, potem msza. Wieczorem modlitwa różańcowa o godz. 18.30.
  12. Zapraszamy mężczyzn do włączenia się w Bractwo Świętego Józefa. Szczegóły w dodatku do biuletynu.
  13. Klasztor potrzebuje ludzi do pracy. Informacje pod tel. 513161313.
  14. W zakrystii można składać podpisy pod ustawą Stop Aborcji oraz poparcia Radio Maryja i TV Trwam.
  15. Siostry Salezjanki z Suwałk prowadzą nabór na przyszły rok do Liceum i Technikum. Szczegóły w gablocie.
  16. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Jest też do nabycia książka. S. Krajskiego Savoir vivre w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
  17. Zapraszamy w sobotę na rajd rowerowy z Wigier do Leszczewa (pod patronatem Gminy Suwałki), gdzie będzie msza św. przy posesji Państwa Milewskich, a po powrocie ognisko i agapa.

   WÓJT GMINY SUWAŁKI – ZBIGNIEW MACKIEWICZ ORAZ PROBOSZCZ: KS. KAN. DR JACEK NOGOWSKI – PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W WIGRACH ZAPRASZAJĄ NA RAJD ROWEROWY: Z OKAZJI XXII – ROCZNICY POBYTU W WIGRACH ŚW. JANA PAWŁA II

Osoby zainteresowane uczestnictwem w rajdzie rowerowym zobowiązane są do złożenia u Organizatora Rajdu tj. w Urzędzie Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45 wypełnionej karty zgłoszeń stanowiącej załącznik do regulaminu. Kartę zgłoszeń można złożyć: telefonicznie 87 565 93 42 lub 87 565 93 41, drogą e - mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osobiście
w Urzędzie Gminy Suwałki, ul. Świerkowa 45. Termin składania kart zgłoszenia upływa dnia 10.06.2021 r.

Harmonogram Rajdu rowerowego:

1) godz. 9:45 – zebranie uczestników w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach przy apartamentach papieskich,

2) godz. 10:00 – rozpoczęcie rajdu,

3) godz. 12:00 –  Msza św. w Leszczewie przy posesji Państwa Milewskich,

4) godz. 14:00 – ognisko w Ogrodach Klasztornych w Wigrach i

zakończenie rajdu.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider