JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2017.09.10 - XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy serdecznie wszystkich gości na terenie klasztoru i naszej parafii. Życzymy dobrego odpoczynku i miłego pobytu.
 2. Przypominamy, że od października nastąpi zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. W dni powszednie pozostaje msza św. poranna o godz. 7.30 (z wyjątkiem I soboty miesiąca kiedy jest Msza św. w Apartamentach Papieskich o 8.30), wieczorem 18.30 a wszelkie nabożeństwa (różaniec, wypominki, droga krzyżowa, majowe, czerwcowe, I-piątkowe, Nowenna i inne) o godz. 18.00 przed mszą. Niedziela msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 12.00, a w sezonie letnim (czerwiec-wrzesień) wieczorna o godz. 19.00. W Maćkowej Rudzie w niedzielę msza św. o godz. 10.30. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będą w niedzielę o godz. 11.30 przed Mszą św.
 3. Trwają prace renowacyjne przy naszej świątyni. Polecajmy w naszych modlitwach to dobre dzieło Boże, prosząc w intencji szczególnie pracowników i bezpieczeństwa wykonywanych prac.
 4. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w parafii.
 5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od Ofiarodawców wpłynęło 350 zł.
 6. W następną niedzielę ofiary do puszek składamy na fundusz Sióstr Karmelitanek w Ełku.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Cimochowizny: Kolejne sprzątanie w piątek 22.IX zapraszamy parafian z Leszczewka.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która pomaga nam nie tylko w zdobywaniu wiedzy religijnej ale również w pogłębianiu naszej wiary. Mamy Martyrię gazetę diecezjalną oraz Niedzielę. Jest propozycja aby zamówić tygodnik Idziemy, Miesięcznik: Różaniec, Tak Rodzinie, Anioł Stróż dla dzieci.
 9. Dzieci ze SP będą otrzymywać „Ziarna” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę.
 10. Schola parafialna pod kierunkiem P. Ani ma próbę w niedzielę o godz. 10.30. Zapraszamy także nowe osoby, chętne do wspólnego śpiewu na spotkanie 24.IX o 10.30.
 11. W środę 13.IX kolejne Nabożeństwo Fatimskie, któremu będą przewodniczyć mieszkańcy Cimochowizny i Leszczewka. Zapraszamy na wspólna modlitwę od g. 19:00.
 12. W czwartek 14.IX o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do MB Niepokalanej połączona z adoracją krzyża. W tym dniu obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża – zadbajmy o krzyże przy drogach, domach, kapliczkach, przy cmentarzu.
 13. W niedzielę 17.IX obchodzimy78 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i Światowy Dzień Sybiraka. W kościele w tym dniu przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 14. Dnia 16 września w sobotę zakończenie na Wigrach Międzynarodowego Pleneru Malarskiego pod patronatem Marszałka Woj. Podlaskiego. W tym dniu odbędzie się Diecezjalny Dzień Środowisk Twórczych. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura. Program spotkania na plakatach.
 15. W zakrystii jest do nabycia album „Maryjo, bądź nam Przewodniczką w wierze!” z okazji 25-lecia Diecezji Ełckiej, przedstawiający Peregrynację Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej Diecezji Ełckiej. Cena 65zł.
 16. Zostały jeszcze ostatnie egzemplarze książki ks. dr Ryszarda Sawickiego o św. Stanisławie Papczyńskim „Ocalony-Ocala”.
 17. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy do Małej Galerii na prezentację Piotra Malczewskiego pt. CZARNA HAŃCZA I WIGIERSKI PARK NARODOWY. Wstęp wolny.
 18. W związku z pracami przy kościele i zaleceniami pokontrolnymi Straży Pożarnej i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, na jesieni zostaną wycięte drzewa wokół kościoła.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider