JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2021.02.21 - I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne:

 1. Witamy wszystkich parafian i gości, polecając opiece Maryi i św. Józefa. W środę popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Chrystus tyle wycierpiał dla nas, a co my możemy ofiarować dla Niego? Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00 potem msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii: (II-DNNUJ, III-Domowy Kościół, IV-Żywy Różaniec, V-Dzieci, VI-Młodzież, VII-Kapłani). Zachęcamy do udziału w akcji „Zdrapka Wielkopostna”. Możemy do skarbonki składać dobrowolne ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz na dekorację i kwiaty do grobu pańskiego.
 2. Za tydzień Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne.
 3. Nasza kaplica adoracji została włączona do duchowego dzieła „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, aby przez wspólną modlitwę za wstawiennictwem MB wypraszać dar pokoju między narodami, w rodzinach, w sercach ludzkich. Jako parafia złożyliśmy deklarację codziennej adoracji na miarę możliwości, każdego 25 dnia miesiąca godzinną wspólną adorację od godz. 17.00 w intencji pokoju, odmówienie Modlitwy o pokój i Litanii do Maryi Królowej Pokoju wraz z tajemnicą Różańca Świętego. Poświęcenie kaplicy przez Biskupa Ełckiego zaplanowane jest na 18.III w wigilię Uroczystości św. Józefa o godz. 18.30.
 4. Można zapisywać się do Róży Różańcowej mężów modlących się za żony u Pana Zdzisława Drażby.
 5. Od 20.II rozpoczęliśmy rekolekcje ODDANIE33 przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków, przesłanie objawień MB z Fatimy. Można je przeżyć w kościele lub w domu - za pośrednictwem książki, płyty CD lub przez Internet. Rozważania są puszczane w kaplicy adoracji w tygodniu godz. 17.30, a w niedzielę godz. 14.30. Można też indywidualnie w kaplicy, są wyłożone książki lub zabrać płytę CD do domu.
 6. Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia biblioteki parafialnej. Tel. 602720871.
 7. Męski dzień skupienia 27.II. o tematyce: „Święty Józef - wzór męstwa, odwagi i pokory na dzisiejsze czasy”. Plan: 9.30 i 10.30-konferencja, 12.00-msza św., 13.00-obiad, 15.00-Koronka do BM i zakończenie.
 8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców wpłynęło 200zł, których polecamy w modlitwie do Matki Bożej.
 9. Przypominamy, że należy zachować bezpieczne odległości i obowiązku noszenia maseczek.
 10. Trwają zapisy na Pomoc żywnościową. Jeśli byłyby chętne osoby to nasza parafialna Caritas i Akcja Katolicka może pomóc w formalnościach (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska-Wichrań: 605 586 511).
 11. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 12. Spotkanie rady parafialnej 1 marca 2021 po mszy św. wieczornej.
 13. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu od mszy porannej do wieczornej. W niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej msza św. i zakończenie adoracji.
 14. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Informacje tel. 789190068.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider