JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2020.07.12 - XV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Gościmy dziś jeszcze p. Rafała Porzezińskiego redaktora programu Ocaleni który zaprasza na spotkanie po Mszy św. o godz. 9:00 i 19:00.
 2. Dzisiaj od 10:00 do 15:00 odbędzie się kiermasz, który ma wesprzeć chorą Hanię, po Mszy św. o godz. 9:00 wystąpi zespół Wigranie a po godz. 12:00 zespół Zdążyć przed północą. Za tydzień po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się koncert Muzyki kameralnej i organowej „Kamedulskie Wigry”.
 3. Zgodnie z rozporządzeniem pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
 4. III sobota miesiąca kolejna pielgrzymka piesza Suwałki-Wigry. Szczegóły na plakacie. W niedzielę odpust ku czci św. Marii Magdaleny a w środę 22.VII Msza św. na cmentarzu w Magdalenowie
 5. W sobotę 18 lipca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Rajgrodzie, początek o godzinie 10:30. W sobotę 25.VII planowane jest kolejne spotkanie dla Seniorów organizowane przez Akcję Katolicką.
 6. W ramach programu Niepodległa 18.VII odbędzie się w Dużej Galerii prelekcja „Jan Paweł II – Solidarność” oraz konferencja Europa Christi połączona ze zjazdem Akcji Katolickiej, szczegóły na plakacie i biuletynie.
 7. Otrzymaliśmy relikwie błog. K. Kozkówny, bł. M. A. Truszkowskiej (założycielki Sióstr Felicjanek), św. Alphonsy (Hinduska Siostra Klaryska) oraz czekamy na odbiór relikwii św. Br. Alberta, bł. I. Kłopotowskiego, bł. H. Chrzanowskiej, w planie są jeszcze relikwie św. Z. Sz. Felińskiego, bł. s. Kanizji i s. Sergii. Będziemy potrzebować drugie relikwiarium w kaplicy oraz relikwiarze.
 8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło w tym tygodniu wpłynęło 1300 zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Dziś ofiary na fundusz remontowy.
 9. Dożynki parafialne odbędą się 16.VIII i prosimy na miarę możliwości, by każda miejscowość przygotowała wieniec jako dziękczynienie za plony oraz do konkursu, by potem reprezentować na dożynkach gminnych, powiatowych i diecezjalnych (które będą w Krasnopolu).
 10. W dniach 19-26.VII obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy wspierając misjonarzy w zakupie środków transportu. Zapraszamy na Mszę św. 25.VII o godz. 18:30 z pojazdami, które zostaną poświęcone.
 11. Księża Salezjanie zapraszają w tym roku do uczestnictwa w pielgrzymce do Wilna w formie duchowej. Szczegóły na stronie salezjańskiej i ulotkach. Ks. Józef Majewski z Jeleniewa organizuje wyjazd do Wilna na przywitanie pielgrzymów dnia 24.VII. Przez Ryżówkę będzie jechał autokar mógł zabrać osoby chętne o godz. 4:45. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Planowana pielgrzymka do Krakowa, Wadowic została przełożona na przyszły rok.
 13. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 14. Jest do nabycia książka o Błogosławionej Mariannie Biernackiej po 20zł.
 15. Trwa w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 15:00 zostaje tylko w niedzielę.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider