JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2020.06.28 - XIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

  1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Dzieciom i młodzieży życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominając o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Zgodnie z decyzją ks. Bpa Mazura z dniem 1.07 ks. Adam przechodzi do pomocy duszpasterskiej do par. w Sejnach. Dziękujemy za 3-letnią pracę w Wigrach za wszelkie zaangażowanie i pomoc przy parafii i klasztorze. Życzymy by Matka Boża Sejneńska otoczyła opieką na dalsze lata posługi kapłańskiej. W jego miejsce przychodzi ks. dr Tomasz Bondzio, którego powitamy w najbliższą niedzielę. Dzisiaj wybory na Prezydenta RP - pamiętajmy o obowiązku głosowania.
  2. Dzisiaj gościmy Panią Joannę Jurkiewicz, która podzieli się świadectwem na temat Oazy w Rzymie z Janem Pawłem II. Będzie do nabycia książka „Zwiastunowi z Gór”.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert „Kamedulskie Wigry” w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej. Za tydzień po Mszy o godz. 12:00 odbędzie się koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej i chóru pod kierownictwem Grzegorza Bogdana w ramach programu Niepodległa Wigry - Pamięć Bohaterom Niepodległej RP.
  4. W tym tygodniu: poniedziałek Uroczystość św. Piotra i Pawła (ofiary na Stolicę Apostolską; I czwartek miesiąca (Nowenna do MB godz. 18:00); I piątek miesiąca odwiedziny chorych, od 17:30 wspólna adoracja Najśw. Sakramentu zakończona Litanią do NSJ (ofiary na fundusz misyjny). W I sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, potem całodniowa adoracja NS zakończona nabożeństwem Fatimskim. G 19:00 różaniec, Msza św. procesja z figurą MB i Apel. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Tartaku i Piertań.
  5. Otrzymaliśmy relikwie bł. Marii Angeli Truszkowskiej (założycielki Sióstr Felicjanek), św. Alphonsy Muttathupadathu od Niepokalanego Poczęcia (Hinduska Siostra Klaryska) oraz czekamy na odbiór relikwii św. Brata Alberta, bł. Ignacego Kłopotowskiego (założyciela Sióstr Loretanek), bł. Hanny Chrzanowskiej, w planie są jeszcze relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bł. Siostry Nazaretanki s. Kanizja Mackiewicz i s. Sergia Rapiej. Będziemy przygotowywać nowe relikwiarium (miejsce przechowywania i ekspozycji relikwii) w kaplicy adoracji oraz potrzebujemy kolejne relikwiarze.
  6. We wtorek, 30.VI podczas Mszy św. wieczornej, Kustosz Sanktuarium Błog. Karoliny Kózkówny w Zabawie, dokona wprowadzenia relikwii tej Błogosławionej do naszej parafii.
  7. Planowana pielgrzymka do Krakowa, Wadowic zostaje przełożona na przyszły rok. Prosimy o kontakt osób zapisanych (czy pozostawić na liście, czy oddać zaliczkę).
  8. Zgodnie z nowym rozporządzeniem nie obowiązuje limit osób świątyni. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek w kościele dla naszego bezpieczeństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło w tym tygodniu wpłynęło 450 zł. Ofiarodawców polecamy w modlitwie do Matki Bożej. Za tydzień ofiary do puszki na diecezjalne duszpasterstwo młodzieży.
  10. Trwa w kaplicy całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 15:00 zostaje tylko w niedzielę.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider