JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2016.05.08 - VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia parafialne

1. W dniu dzisiejszym VII Niedziela Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na fundusz remontowy kościoła.

2. W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 16:00.

3. Nabożeństwa Majowe, w naszym kościele są odprawiane w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18:30, w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 9:00. Zachęcamy również do wspólnych Nabożeństw Majowych w gronie rodziny, czy też w gronie mieszkańców poszczególnych miejscowości.

4. W dniu jutrzejszym obchodzimy w kościele przeniesioną Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

5. W piątek 13 maja przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. Będzie to 99 rocznica objawień fatimskich, jak również rocznica zamachu na Św. Jana Pawła II (1981). W naszej parafii rozpoczniemy Nabożeństwa Fatimskie. Do przewodniczenia modlitwie różańcowej i niesienia Figury MB Fatimskiej zapraszamy mieszkańców Burdeniszek i Czerwonego Folwarku. Porządek Nabożeństwa Fatimskiego: 19:00 – Różaniec, 19:30 – Msza św., 20:30 – Procesja z Figurą MB Fatimskiej, 21:00 – Apel Jasnogórski.

6. W sobotę 14 maja o godz. 19:30 w Wigilię Uroczystości Zielonych Świątek zostanie odprawiona Msza św. przy budynku dawnej szkoły w Remieńkiniu. O Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Św., potrzebne łaski, oraz dobre plony dla mieszkańców Remieńkinia.

7. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. W naszym Sanktuarium Diecezjalnym w Studzienicznej przypada doroczny odpust. Program podany jest w biuletynie.

8. W następną niedzielę ogólnopolska taca na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

9. W zakrystii są przyjmowane zapisy dla parafian na Dzień Skupienia z Modlitwą o Uzdrowienie prowadzoną przez Ks. Johna Bashaborę, który odbędzie się w dniu 4 czerwca w ogrodach klasztornych na Wigrach. Wpłata wpisowa na koszty organizacyjne: osoby dorosłe - 50 zł., osoby do lat 15 – 30zł.. Przy zapisach należy zgłosić potrzebę zarezerwowania miejsca parkingowego. Takiego zapisu można również dokonać indywidualnie dokonując rejestracji po przez stronę w internecie: fundacja.wigry.pro lub wane.wigry.pro .

10. Msze św. w parafii są odprawiane w dni powszednie o godz. 18:30, w niedzielę o godz. 9:00, 11:30, 13:30 – Maćkowa Ruda. Nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider