Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2020.03.01 - I Niedziela Wielkiego Postu

2020.03.01 - I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

  1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Módlmy się za Ojczyznę. Za tydzień pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Paniach z racji Dnia Kobiet.
  2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Chrystus tyle wycierpiał dla nas, a co my możemy ofiarować dla Niego? Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele poszczególnych grup, wspólnot z parafii: (6.III-Młodzież, 13.III-Domowy Kościół, 20.III-Żywy Różaniec, 27.III-DNNUJ, 3.IV-Służba Liturgiczna, 10.IV-Kapłani). Zachęcamy do udziału w akcji „Zdrapka Wielkopostna”. Możemy do skarbonki składać dobrowolne ofiary na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. W tym tygodniu we wtorek po Mszy 18:30 spotkanie biblijne w Dużej Galerii Domu Królewskiego; I czwartek miesiąca (adoracja z Nowenną do MB godz. 18:00), komunia św. pod dwiema postaciami; I piątek miesiąca odwiedziny chorych, a od godz. 17:30 adoracja NS (z rozważaniami eucharystycznymi) zakończona Litanią do NSJ przed Drogą Krzyżową (ofiary na fundusz misyjny). W I sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, całodniowa adoracja, a od godz. 17:30 wspólna adoracja (z rozważaniami eucharystycznymi) wraz z nabożeństwem różańcowym.
  4. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. dziś, po Mszy św. o 9:00. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania mają spotkania w soboty o godz. 10:00 w par. Chrystusa Króla w Suwałkach. Rekolekcje w klasztorze: Dla osób konsekrowanych 6-08.III.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Za tydzień Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne. Otrzymaliśmy relikwie św. Stanisława Papczyńskiego
  6. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zaplanowane jest na 16.III po Mszy św. o 18:30, a Rady Parafialnej na 23.III po Mszy wieczornej.
  7. Są do nabycia książki: Wszystko o Prymasie Tysiąclecia po 10zł i druga o Prymasie po 5zł.
  8. Trwają zapisy na Pielgrzymkę w dniach 18-21.06.2020 r. Śladami Świętego Jana Pawła II. Wigry – Zakopane – Kraków – Łagiewniki – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice – Oświęcim – Wigry. Koszt 500 zł. Oferta obejmuje przejazd autokarem, 2 noclegi (w pokojach 2,3,4 os.), wyżywienie wg. programu (2 obiady i 2 śniadania), ubezpieczenia NNW, bilety wstępu do miejsc wskazanych w programie i usługę przewodnika w Krakowie. Zapisy do końca marca z zaliczką 200zł.
  9. Kolejne spotkanie dla Seniorów w sobotę 14.III. Plan: 11:00-konferencja; 12:00-Msza św.; 13:00-wspólna agapa; 15:00- koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Krzyża św.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
październik-maj - 15:00;
czerwiec-wrzesień - 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

Z galerii (2)

Z galerii (3)

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow