JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2020.01.12 - Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj niedziela Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Bogu dziękujmy za nasz chrzest, za rodziców i chrzestnych. Po Mszy o godz. 9:00 Jasełka dzieci ze szkoły w Starym Folwarku, a po Mszy o godz. 12:00 wystąpi Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku z koncertem kolęd (Duża Galeria Domu Królewskiego).
 2. Dziękujemy dzieciom i młodzieży wraz z nauczycielami za jasełka i kolędników misyjnych, uczestnikom orszaku i Fundacji za poczęstunek. Jest jeszcze poświęcona kreda, kadzidło i woda, pamiętajmy o oznakowaniu drzwi domów: K+M+B 2020. Dziękujemy tym którzy przyjęli kolędników w swych domach dzieląc się darem serca.
 3. W piątek Dzień Judaizmu a w sobotę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 31.I-2.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
 5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe, ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Dzisiaj ofiary na tacę przeznaczone są na fundusz remontowy.
 6. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania 19.I po Mszy o 9:00.
 7. Trwa wizyta duszpasterska aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do wszystkich domów i wszelką życzliwość. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu najbliższych lat planowane jest dokończenie remontu schodów głównych kościoła (ok. 30 tys. zł), zakrystii, plebanii, refektarza oraz pierwszych części murów oporowych od strony bramy wjazdowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (20 zł) od rodziny.
 8. Plan kolędy: 13.I od godz. 14:00 - Leszczewek (nr 34-40) i Cimochowizna (2 k.); 14.I - Żubrówka Stara i Nowa (2 k.); 15.I - Remieńkiń (3 k.); 16.I - Rosochaty Róg (2 k.); 17.I - Aleksandrowo i Ryżówka (3 k.); 18.I od 9:30 - Maćkowa Ruda (3 k.).
 9. Klasztor w Wigrach zaprasza: 17.I godz. 13:00 Warsztaty kulinarne - kasze w kuchni kamedulskiej; 18.I godz. 13:00 Warzywa w kuchni kamedulskiej; 2.II –Konkurs na drożdżówkę godz. 15:00 Refektarz Domu Królewskiego.
 10. Znaleziono obrączkę, informacje w zakrystii.
 11. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 12. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider