JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2020.01.05 - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Matki Bożej. Dzisiaj wspólne śpiewanie kolęd o godz. 13:30 w Refektarzu Domu Królewskiego serdecznie zapraszamy, będziemy gościć różne zespoły regionalne.
 2. Jutro 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędą się Jasełka kolędników misyjnych a potem wyruszymy w Orszaku wokół klasztoru. Zakończenie w ogrodach przy ognisku. Dziękujemy Kolędnikom Misyjnym ze Szkoły w Starym Folwarku pod opieką pana Jerzego Katechety i tym którzy przyjęli w swych domach dzieląc się darem serca.
 3. We wtorek 7.I. spotkanie biblijne najpierw Msza św. 18:30 potem zapraszamy do Dużej Galerii.
 4. W niedziele 12.I Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Tego dnia po Mszy o godz. 9:00 Jasełka dzieci ze szkoły w Starym Folwarku, a po Mszy o godz. 12:00 wystąpi Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku z koncertem kolęd (Duża Galeria Domu Królewskiego)
 5. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 31.I-2.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
 6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 300 zł których polecamy naszej modlitwie. Za tydzień taca na fundusz remontowy
 7. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania 19.I. po Mszy św. o godz. 9:00.
 8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 9. Jest do nabycia album o Jubileuszu XX-lecia pobytu w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
 10. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do wszystkich domów i wszelką życzliwość. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu najbliższych lat planowane jest dokończenie remontu schodów głównych kościoła (ok. 30 tys. zł), zakrystii, plebanii, refektarza oraz pierwszych części murów oporowych od strony bramy wjazdowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (20 zł) od rodziny.
 11. Plan kolędy: 7.I od godz. 14:00 - Piertanie i Królówek (2 k.); 8.I - Tartak (2 k.); 9.I - Leszczewo (2 k.); 10.I - Leszczewek (2 k.); 11.I od godz. 9:30 - Mikołajewo (2 k.); 13.I - Cimochowizna i Leszczewek (nr 34-40); 14.I - Żubrówka Stara i Nowa; 15.I - Remieńkiń; 16.I - Rosochaty Róg; 17.I - Aleksandrowo i Ryżówka; 18.I od 9:30 - Maćkowa Ruda
 12. Klasztor w Wigrach zaprasza: 2.II - Konkurs na drożdżówkę godz. 15:00 Refektarz Domu Królewskiego.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider