JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2019.12.29 - Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich szczególnie gości, których polecamy opiece Maryi. Dziękujemy za wszelką dobroć i życzliwość oraz życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować kościół na święta Pani Monice i Katarzynie, Kościelnemu i pracownikom Fundacji a Panu Leśniczemu z Krasnopola Sławomirowi Jagłowskiemu za podarowanie choinek.
 2. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania opłatkowego Seniorów, które odbyło się wczoraj w naszej parafii. Na następne spotkanie Seniorów – Dzień Skupienia – zapraszamy 22.II.2020 r.
 3. We wtorek zakończenie roku nabożeństwem o godz. 16:30 ze śpiewem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” (można uzyskać odpust zupełny) a o 17:00 Msza św. Najbliższe Spotkanie biblijne - 7.I.
 4. W środę 1.I Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój (uczestnictwo we Mszy jest obowiązkowe wynikające z Przykazań Kościelnych). Odpust zupełny za śpiew hymnu „O Stworzycielu”.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (Nowenna do MB godz. 18:00); I piątek odwiedziny chorych, adoracja Najśw. Sakramentu od 17:30 zakończona Litanią do NSJ (ofiary na fundusz misyjny). W sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, a o godz. 18:00 nabożeństwo różańcowe.
 6. Spotkanie kandydatów do I Komunii świętej - 5.I.2020 r. o 11:00 w Dużej Galerii.
 7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od osób indywidualnych wpłynęło 1100 zł. Ofiarodawców polecamy naszej modlitwie.
 8. Po świętach pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa dla rodzin, domów, gospodarstw. Początek kolędy w poniedziałek 30.XII - miejscowość Wigry, Magdalenowo, Czerwony Folwark od godz. 14:00 – 3 kapłanów. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W przeciągu najbliższych lat planowane jest dokończenie remontu schodów głównych kościoła (ok. 30 tys. zł), zakrystii, plebanii, refektarza oraz pierwszych części murów oporowych od strony bramy wjazdowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (20 zł) od rodziny.
 9. Plan kolędy: 30.XII - miejscowość Wigry, Magdalenowo, Czerwony Folwark od godz. 14:00 – 3 kapłanów; 2.I czwartek od 14:00 - Wysoki Most, Burdeniszki (2 kapłanów); 4.I sobota od 9:30 - Stary Folwark (3 k.); 7.I od 14:00 - Piertanie i Królówek (2 k.); 8.I – Tartak.
 10. Orientacyjny program wizyty duszpasterskiej na pozostałe dni: I - Leszczewo; 10.I - Leszczewek; 11.I od 9:30 - Mikołajewo; 13.I - Cimochowizna i Leszczewek (nr 34-40); 14.I - Żubrówka Stara i Nowa; 15.I - Remieńkiń; 16.I - Rosochaty Róg; 17.I - Aleksandrowo i Ryżówka; 18.I od 9:30 - Maćkowa Ruda.
 11. W dniach 4 i 5 stycznia 2020 roku kolędnicy misyjni ze Szkolnego koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Starym Folwarku chodząc od domu do domu, będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach dzieci w Amazonii, kwestując przy tym na ich rzecz. 4.I. odwiedzą mieszkańców Piertań, 5.I. mieszkańców Remieńkinia, a 6.I. kościół w Wigrach.
 12. Klasztor w Wigrach zaprasza: 5.I Wspólne śpiewanie Kolęd godz. 13:00 Refektarz Domu Królewskiego; 6.I. - Jasełka kolędników misyjnych w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 12:00 a potem Orszak Trzech Króli zakończony ogniskiem w ogrodach klasztornych; 12.I - Koncert Noworoczny Mazurskie kolędowanie, wystąpi Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku, godz. 13:00 Duża Galeria Domu Królewskiego; 2.II - Konkurs na drożdżówkę godz. 15:00 Refektarz Domu Królewskiego.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider