JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2019.12.08 - II Niedziela Adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj odpust parafialny Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny i zakończenie rekolekcji. Dziękujemy ks. prał. Henrykowi Zielińskiemu (redaktorowi Tygodnika „Idziemy”) za wygłoszone rekolekcje a ks. prał. Piotrowi Łuńskiemu za pomoc duszpasterską. Życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej, św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II.
 2. Dziękujemy Mikołajowi, wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, Akcji Katolickiej oraz tym, którzy pomogli przygotować podarunki. Do nabycia świece Caritas i opłatki na stół wigilijny (ofiary na ławki do kaplicy adoracji), płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Pokamedulski Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki w wykonaniu pani Anny Dadura, Daniela Waraksa i ks. Jacka Stefańskiego (to doskonały upominek pod choinkę). Od przyszłej niedzieli młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie rozprowadzać kartki i ozdoby świąteczne.
 3. Roraty w tygodniu o godz. 7:00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki Matki Bożej do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat.
 4. Prosimy zgłaszać chorych (spoza Pierwszego piątku), których odwiedzimy przed świętami 23.XII.
 5. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania ma spotkanie dziś po Mszy o godz. 9:00. Kandydaci do I Komunii św. – spotkanie za tydzień, 15.XII, po Mszy św. o 9:00.
 6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 3600 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Pojawił się dodatkowy - nie ujęty w pierwotnym projekcie - koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł). Za tydzień 15.XII ofiary na fundusz remontowy.
 7. Kolejna piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier odbędzie się w sobotę 21.XII w intencji o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę i za rodziny - o pokój i zgodę w nich - przez wstawiennictwo św. Andrzeja Bobolę i św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie przy kościele św. Aleksandra w Suwałkach o godz. 13:00 a zakończenie w Wigrach na Mszy św. o godz. 18:30. Zachęcamy do udziału, można dołączyć na trasie np. w Leszczewku lub Starym Folwarku. Informacje u p. Wiesława Taraszkiewicza, tel. 500600998.
 8. Kolejne spotkanie dla Seniorów odbędzie się 28.XII. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 10. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny z św. Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.
 11. Fundacja Wigry Pro zaprasza na kiermasz Bożonarodzeniowy 15.XII w Domu Królewskim od 10:00 do 15:00 oraz ofertę wigilijną i świąteczną. Szczegóły na plakacie i stronie Fundacji.
 12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem eucharystycznym.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider