Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2019.10.27 - XXX Niedziela zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła własnego

2019.10.27 - XXX Niedziela zwykła - Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy Parafian i Gości życząc błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo św. Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Zachęcamy do udziału w modlitwie różańcowej (w tygodniu godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy św. o 9:00) a w listopadzie wypominki za zmarłych.
 2. We wtorek 29.X zapraszam na Mszę św. o 18:30 a potem na spotkanie nowej Rady Parafialnej .
 3. Zbliża się miesiąc listopad, pamiętajmy o sprzątaniu pomników, również tych zapomnianych oraz o naszych zmarłych w wypominkach, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI) według podanych miejscowości. Sprzątanie cmentarza w Magdalenowie zaplanowane jest na 30.X o które poprosimy mieszkańców Aleksandrowa i Wysokiego Mostu. Prosimy nie wyrzucać śmieci za parkan i ogrodzenie tylko do kontenera. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych Msza o godz. 9:00,12:00 i 18:30. O godz. 13.15 procesja na cmentarzu a po niej poświęcenie pomników. Tego dnia przy kościele odbędzie się kwesta, którą przeprowadzi Akcja Katolicka na odnowienie starych pomników kapłańskich. Natomiast 2.XI w dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 9:00 o 15:00 na cmentarzu i wieczorna o godz. 18:30.
 4. Nawiedzając kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu (więcej o warunkach uzyskania odpustu).
 5. W tym tygodniu I piątek miesiąca to Uroczystość Wszystkich Świętych w związku z tym odwiedziny chorych w czwartek 31.X; pierwsza sobota - całodniowe wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracyjnej zakończone Litanią do Matki Bożej i błogosławieństwem o godz. 17:45.
 6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 3.XI po Mszy św. i wypominkach o 9:00. Na tę modlitwę zapraszamy również Kandydatów do Bierzmowania.
 7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 500 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Trwają prace przy schodach. Pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace, jak zaleca konserwator.
 8. W Dużej Galerii Domu Królewskiego została umieszczona wystawa malarstwa sakralnego „Wymodlone obrazy” ze zbiorów Państwa Barbary i Marcina Błaszczyk z Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia.
 9. Można składać podpisy pod petycją do papieża Franciszka, by ogłosił św. Jana Pawła II patronem Europy.
 10. W Suwałkach 31.X odbędzie się coroczny Marsz Świętych. Rozpoczęcie o godz. 18:00 Mszą św. w parafii św. Brata Alberta na osiedlu Kamena i przemarsz w strojach świętych do parafii Chrystusa Króla.
 11. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Matką Najświętszą i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt 11,28. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt tel., sms lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511. I spotkanie 9.XI godz.11:00
 12. Poszukiwani są Dawcy Szpiku. Rejestracja odbędzie się 29.X w Suwałkach w PWSZ przy ul. Noniewicza w godz. 12:00-17:00.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00 zakończona Koronką do BM i błogosławieństwem
 14. Klasztor w Wigrach zaprasza na zabawę andrzejkową 23.XI oraz na wieczór sylwestrowy 31.XII. Szczegóły na plakacie i na stronie: fundacja.wigry.pro
 15. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier. Kalendarz ścienny lub kieszonkowy z Janem Pawłem II po 5 zł. Wszystko o Dekalogu i Małżeństwie po 7zł.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
październik-maj - 15:00;
czerwiec-wrzesień - 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

Z galerii (2)

Z galerii (3)

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow