JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2019.10.06 - XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy Parafian i Gości życząc błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, MB Niepokalanej. Za tydzień będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 w Dużej Galerii zapraszamy na VII koncert w ramach programu Niepodległa pod kierownictwem Cezarego Gójskiego. Za tydzień w niedzielę w kościele po Mszy o godz. 12:00 z okazji Dnia Papieskiego koncert kameralny i chóru z suwalskiej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
 3. Jutro spotkanie po Mszy wieczornej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
 4. W sobotę 12.X w klasztorze odbędzie się dzień środowisk twórczych z zakończeniem pleneru malarskiego. W planie Msza św. godz. 10:00, konferencja biblijna O. Jacka godz. 11:00, wykład o poezji JPII ks. prof. Sikory o 12:00 i wernisaż powstałych prac z poezją A. Strumiłły. Na wieczornej Mszy o 18:30 będziemy gościć misjonarza z Syberii ks. Radosława Kwarcińskiego, którego chcemy wesprzeć ofiarą.
 5. Spotkanie przygotowujących się do I Komunii i Sakramentu Bierzmowania.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Remieńkinia za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim.
 7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 400 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Trwają prace przy schodach. Mamy już kwotę na pokrycie wkładu własnego, natomiast pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace przed zimą, jak zaleca konserwator. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy.
 8. Konferencja misyjna o. Jacka 15.X po Mszy wieczornej a 17.X spotkanie Akcji Katolickiej.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem.
 10. Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem zaprasza dzieci w wieku szkolnym na spotkanie rekrutacyjne do Zespołu Ludowego "Małe Wigranki" w dniu 11 października (piątek) o godz. 16:00 w Bibliotece Gminnej nad Przedszkolem w Starym Folwarku. Nabór prowadzi Pani Anna Szafranowska instruktorka Zespołu Wigranie. Tel. 87 - 7353332.
 11. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Matką Najświętszą i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub Ich Rodziny) prosimy o kontakt tel., sms lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska - Wichrań: 605 586 511. I spotkanie 26.X nast. 9.XI.
 12. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX - lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier.
 13. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. A. Demitrowa pt. Papież o Papieżu (20zł).
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider