Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2019.09.29 - XXVI Niedziela zwykła

2019.09.29 - XXVI Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy Parafian i Gości życząc błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Po Mszy św. ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne diecezji ełckiej. We wtorek rozpocznie się ustanowiony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości.
 2. Dzisiaj o godz. 11:00 w Dużej Galerii spotkanie rodziców i młodzieży klas VII i VIII przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W tym tygodniu: wtorek biblijny, Msza św. o godz. 18:30 a potem spotkanie w Dużej Galerii; I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania; I piątek miesiąca odwiedziny chorych, (ofiary na fundusz misyjny). W sobotę Msza św. w apartamentach papieskich o godz. 8:30, potem całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 19:00 Nabożeństwem Fatimskim, które poprowadzą mieszkańcy Remieńkinia.
 4. Nabożeństwo 40-godzinne 5-6.X, zachęcamy do Adoracji i modlitwy za naszą ojczyznę, parafię, rodziny, pielgrzymów, ofiarodawców wg porządku: od 9:00 do 19:00
 5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 300 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Trwają prace przy schodach. Ołtarz św. Piotra został zakończony. Mamy już kwotę na pokrycie wkładu własnego, natomiast pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace przed zimą, jak zaleca konserwator.
 6. W niedzielę 6.X po Mszy św. o godz. 12:00 w Dużej Galerii zapraszamy na VII koncert w ramach programu Niepodległa pod kierownictwem Cezarego Gójskiego.
 7. Policja zwraca się z apelem o rozsądek i zadbanie by droga do szkoły dzieci i młodzieży była bezpieczna
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00 zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwem.
 9. Jest Kalendarz Rolników na nowy rok (22 zł).
 10. Jest do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier.
 11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. A. Demitrowa pt. Papież o Papieżu (20zł).
 12. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Matką Najświętszą i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub Ich Rodziny) prosimy o kontakt tel., sms lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511. I spotkanie 9.XI.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, tygodnik NIEDZIELA, IDZIEMY, miesięcznik: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci i prasa misyjna.
 14. Jest nowy kalendarz można zamawiać intencje na przyszły rok.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
październik-maj - 15:00;
czerwiec-wrzesień - 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

Z galerii (2)

Z galerii (3)

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow