JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2019.09.22 - XXV Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy Parafian i Gości życząc błogosławieństwa i wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Dziękujemy za pomoc duszpasterską ks. Tomaszowi Olszewskiemu, Dyrektorowi Radia „Nadzieja” w Łomży.
 2. Dziś ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 3. Za tydzień ostatnia w tym sezonie niedzielna Msza święta o godz. 19:00.
 4. Dzisiaj o godz. 11:00 w Dużej Galerii spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień spotkanie rodziców i młodzieży klas VII i VIII przygotowująca się do sakramentu bierzmowania
 5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 300 zł. Darczyńców polecamy w modlitwie. Renowacja ołtarza św. Piotra została zakończona. Trwają prace przy elewacji i schodach. Mamy już kwotę na pokrycie wkładu własnego, natomiast pojawił się dodatkowy koszt wykończenia schodów kościoła płytami kamiennymi (ok. 30 tys. zł), który nie był ujęty w projekcie i planowany na ten rok, ale warto zakończyć te prace przed zimą, jak zaleca konserwator.
 6. Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zaprasza na odsłonięcie nowego pomnika Obławy, które rozpocznie się w poniedziałek (23.IX) o godz. 11:00 w Augustowie na Rynku Zygmunta.
 7. W niedzielę 29.IX po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na VI koncert w ramach programu Niepodległa w wykonaniu orkiestry kameralnej i chóru pod kierownictwem Grzegorza Bogdana.
 8. Policja zwraca się z apelem o rozsądek i zadbanie by droga do szkoły dzieci i młodzieży była bezpieczna
 9. Rekolekcje we wrześniu w klasztorze: 27-29.09.2019 - dla przedsiębiorców.
 10. Zbliża się październik miesiąc modlitwy różańcowej i ustanowiony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Program za tydzień.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 12. Jest już Kalendarz Rolników na nowy rok (22 zł).
 13. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Matką Najświętszą i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt 11,28. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska: 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Do nabycia Tygodnik Źródło w którym jest relacja z transmisji Mszy św. przez TV Trwam z dnia 24.06.2019r. w Wigrach
 15. Jest także do nabycia album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i zdjęciami z Wigier.
 16. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. A. Demitrowa pt. Papież o Papieżu (20zł).
 17. Jest nowy kalendarz można zamawiać intencje na przyszły rok.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider