JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2019.09.08 - XXIII Niedziela zwykła - Świeto Narodzenia Najśw. Maryi Panny

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc, by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo Matki Bożej Niepokalanej i św. Jana Pawła II. Dziś święto Narodzenia NMP, poświęcenie ziarna na zasiew, Dożynki Diecezjalne w Rajgrodzie. Nasz wieniec w dożynkach powiatowych zajął II miejsce. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na V koncert w ramach programu Niepodległa w wykonaniu zespołu TrioA’TRE i solistów pod kierownictwem Cezarego Gójskiego.
 3. Dnia 14.IX odbędzie się ogólnopolska akcja „Polska pod Krzyżem”, aby przepraszać za bluźnierstwa i profanacje oraz modlić się o nawrócenie, wypraszać moc Ducha Świętego w zachowaniu wiary w naszej Ojczyźnie i aby wszystkie rodziny były silne Bogiem. W naszej świątyni będzie całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa, o 18:00 Różaniec św. (część bolesna) i 18:30 Msza św. Zapraszamy do modlitwy i adoracji.
 4. Dziękuję za przewodniczenie w Nabożeństwie Fatimskim mieszkańcom Mikołajewa, ostatnie w miesiącu październiku (5.X) poprowadzą mieszkańcy Remieńkinia.
 5. Zapraszamy rodziców i uczniów klasy VIII chcących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 15.IX a rodziców i dzieci klas III chcących przygotować się do I Komunii św. w niedzielę 22.IX. Spotkania odbędą się w Dużej Galerii o godz. 11:00.
 6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 650 zł, a na kwiaty 250 zł, których polecamy w modlitwie. Trwają prace przy elewacji i ołtarzu św. Piotra. Możemy Siostrom zakonnym prowadzącym hospicjum w Wilnie przynosić środki czystości, papier toal., ręczniki (papier. i kąpielowe), kawę, herbatę itp. Dziś ofiary na fundusz remontowy.
 7. Gratulujemy Panu Tomaszowi Huszcza, który został nowym dyrektorem Wigierskiego Parku Narodowego. Życzymy mocy Ducha Świętego, Bożego błog i opieki Matki Bożej na nowe zadanie.
 8. Rekolekcje we wrześniu w klasztorze: 14.IX.2019 - Dzień skupienia dla Świeckiego Instytutu karmelitańskiego Elianum; 21-22.IX.2019 - Dni skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej; 27-29.IX.2019 - Rekolekcje dla przedsiębiorców.
 9. W ramach Akcji Katolickiej powstaje w naszej Parafii wspólnota dla Seniorów. Serdecznie zapraszamy osoby starsze, chore, samotne oraz wszystkie, które czują potrzebę głębszych relacji - w jedności z Panem Bogiem, Najświętszą Maryją Panną i drugim człowiekiem. W planie spotkań: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czas na integrację i wspólne przebywanie. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" Mt11,28. Osoby chętne (lub ich rodziny) prosimy o kontakt telefoniczny, sms-owy lub osobisty: Wiesława Malinowska : 696 552 999; Joanna Majewska-Wichrań: 605 586 511.
 10. Jest do nabycia nowy album z okazji Jubileuszu XX-lecia pobytu Papieża w naszej diecezji Jan Paweł II woła o naszą świętość i drugi Święty, który chodził po naszej ziemi. Do albumów dołączona jest płyta gratis z pieśniami, homilią i albumem z zdjęciami z Wigier.
 11. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry. Album o Wigrach autorstwa P. Malczewskiego oraz książka o Biskupach wigierskich ks. R. Sawickiego i książka ks. Antoniego Ołowia pt. Symbolika Ryby w Piśmie Świętym (10zł - na dzieło biblijne).
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Do nabycia Tygodnik Źródło w którym jest relacja z transmisji Mszy św. przez TV Trwam z dnia 24.06.2019r. w Wigrach.
 13. Jest nowy kalendarz można zamawiać intencje na przyszły rok.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00. O godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider