JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2019.06.09 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich Gości i Pielgrzymów życząc by doznali szczególnych łask przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, niech Bóg błogosławi na nowo nadchodzący tydzień.
 2. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego i 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Wigrach. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert kameralny w wykonaniu orkiestry i chóru Szkoły Muzycznej z Suwałk.
 3. Jutro uroczystość Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła - Patronki Diecezji. O 18:00 nabożeństwo z konferencją, Msza św. i koncert Zespołu Pogranicze z Szypliszk wraz z dzieleniem się przeżyciami osób, które 20 lat temu były na Wigrach. Kolejne koncerty kameralne odbędą się w niedzielę 16 i 30.VI po Mszy o g. 12:00
 4. Kończy się dziś Okres Wielkanocny (także Komunii św. wielkanocnej). W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Parafia otrzymała relikwie św. Siostry Faustyny. Dziękuje za ofiarowanie ornatów z wizerunkami św. Jana Pawła II i św. Faustyny. Uroczyste relikwii wprowadzenie nastąpi w poniedziałek 24.VI na wieczornej Mszy św.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej 17.VI w poniedziałek po Mszy wieczornej
 7. W dniach 16-22.VI w naszym rejonie suwalskim podejmujemy modlitwę w intencji powołań. Zachęcamy aby włączyć się w to dzieło przez konkretne postanowienie np. jeden dziesiątek różańca, nabożeństwo czerwcowe, adoracja Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, post lub wyrzeczenie. Jest też organizowana zbiórka podpisów pod ustawę zwalczającą zjawisko pedofilii. Lista w zakrystii.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach.
 9. Można jeszcze zamówić Mszę św. przy krzyżach o uświęcenie pól.
 10. W następny czwartek uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy na trasie procesji w tym roku prosimy: 1. Cimochowizna i Leszczewek, 2. Piertanie i Tartak 3. Wigry, Magdalenowo i Ryżówka 4. Akcja Katolicka.
 11. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców indywidualnych wpłynęło 100 zł, a na ornat św. Jana Pawła II - 900 zł. Darczyńców polecamy naszej modlitwie.
 12. Ofiary dziś składane na tacę przeznaczone są na fundusz remontowy, za tydzień - na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
 13. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Wilna 24.VIII. Przewidywany koszt 150 zł z obiadem.
 14. Dnia 15 lipca wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna, szczegóły na plakacie i ulotkach.
 15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider