2018.11.18 - XXXIII Niedziela zwykła - II Światowy Dzień Ubogich

Ogłoszenia parafialne

1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej.
  2. Zachęcamy do udziału w listopadzie w wypominkach za zmarłych połączoną z różańcem (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00).
  3. Jutro trzeci poniedziałek miesiąca msza św. o Duchu Św. i koronka DNNUJ. Po mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
  4. Inauguracja nowego roku DNNUJ w rejonie naszym odbędzie się 1.XII w Suwałkach o godz. 15:00 w kościele św. Aleksandra.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w kościele w niedzielę 25.XI o godz. 9:00 a potem różaniec z wypominkami za zmarłych.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 300 zł. a z ostatniej niedzieli 2500 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Trwają jeszcze prace przy wymianie instalacji elektrycznej.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Aleksandrowa i Wysokiego Mostu. Następne 23.XI prosimy mieszkańców Magdalenowa, Wigier i Ryżówki, a kolejne 30.XI prosimy mieszkańców Tartaku.
  8. Rekolekcje dla kobiet 23-25.XI.2018 r. „Kto wie, czy nie ze względu na tę właśnie chwilę dostąpiłaś godności królowej?” (Est 4,14). Tegoroczne rekolekcje dla kobiet na wzgórzu wigierskim pod opieką NMP skupiają się na postaci biblijnej Estery. Korzystając z zasobów naszej katolickiej wiary i tradycji będziemy się pochylać nad postawą i powołaniem Estery, osoby wybranej przez Boga w celu ocalenia swojego narodu przed zagładą. Przyjdź, aby nabrać duchowych sił, umocnić się za przyczyną modlitwy i słowa Bożego oraz pogłębić swoją wiarę pod opieką Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopismo ARKA w całości poświęcony jest historii Klasztoru wigierskiego.
  10. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
  11. Jest kalendarz na przyszły rok możemy zamawiać intencje. Jest też kalendarz ścienny z Wigier na 2019 r. oraz książka pt Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy wyboru (po 5 zł-cegiełka na remont), książka Wszystko o Różańcu (7 zł).
  12. Z racji remontu kaplicy adoracji nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Tags:

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;