JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.10.07 - XXVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich szczególnie gości, pielgrzymów, których polecamy naszej modlitwie do Matki Bożej. Od października rozpoczęliśmy modlitwę różańcową (godz. 18:00 w dni powszednie a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości. Zachęcamy do udziału. Dzisiaj ofiary do puszek na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji.
 2. Za tydzień w niedzielę XVIII Dzień Papieski, ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po mszy św. o godz. 12:00 koncert zespołu Zdążyć przed północą dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Zapraszamy.
 3. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie 7.X po mszy św. o godz. 9:00. - prosimy o dostarczenie deklaracji.
 4. Spotkanie Rady Parafialnej 10.X po mszy św. o godz. 18:30
 5. 14.X o 11:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Żubrówki i Aleksandrowa za przewodniczenie w nabożeństwie fatimskim.
 7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 550 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy. Trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej (wkład parafii 23 tys. zł)
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom Piertań i Królówka. Następne 13.X prosimy mieszkańców Starego Folwarku (od Muzeum do Leszczewka), a kolejne 26.X prosimy mieszkańców Remieńkinia
 9. Z racji remontu eremów (odkopanie fundamentów) przez kilka tygodni nie będzie podjazdu do kościoła jedynie przejście dla pieszych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
 10. Można już pobrać kartki na wypominki, prosimy o czytelne wypełnianie i podanie miejscowości.
 11. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę i otrzymujemy słodki upominek.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: NIEDZIELA, IDZIEMY, ARKA zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
 13. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Książka Oblicza Miłosierdzia i Modlitewnik Teściowych. Do nabycia również płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 i 12:00
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider