JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.09.09 - XXIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w codziennej pracy a uczniom dobrego roku szkolnego.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy udział w dożynkach diecezjalnych w Gołdapi i reprezentowanie naszej parafii z wieńcem dożynkowym.
 3. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w niedzielę 9.IX po mszy o godz. 12:00 zapraszamy na koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu TRIOA’TRE, a w niedzielę 23.IX po mszy o godz. 12.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej i chóru PSM w Suwałkach.
 4. W piątek przypada Święto podwyższenia Krzyża Świętego, prosimy o uporządkowanie krzyży przydrożnych, na cmentarzu i przy kapliczkach.
 5. W sobotę 15.IX w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w Dużej Galerii odbędzie się w godz. 30-16.00 Sesja naukowa nt. dziedzictwa kamedulskiego z racji Jubileuszu a w niedzielę od godz. 9.00 poznawanie historii klasztoru, prezentacje, zwiedzanie a potem przejazd autokarem do miejscowości założonych przez kamedułów. Program na plakatach, stronie i biuletynie.
  W sobotę 29.IX wyjazd do Kowna koszt 85zł plus koszt biletów i posiłku (ok. 11 Euro). Zgłoszenia: Starostwo Powiatowe w Suwałkach, ul. Świerkowa 60, 16-400 Suwałki, tel. 87 5659272, fax. 87 5654718, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane dziś na tacę – fundusz remontowy. Od osób indywidualnych w tym tygodniu wpłynęło 200 zł. Prace remontowe i ofiarodawców polecamy naszej modlitwie.
 7. Z racji remontu eremów (odkopanie fundamentów) przez kilka tygodni nie będzie podjazdu do kościoła jedynie przejście dla pieszych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
 8. Sprzątanie kościoła w piątek 14.IX prosimy mieszkańców Rosochatego Rogu.
 9. O przewodniczenie w Nabożeństwie Fatimskim w październiku prosimy mieszkańców Żubrówki i Aleksandrowa.
 10. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosimy na następną niedzielę i otrzymujemy słodki upominek.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, RÓŻANIEC, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: IDZIEMY, ARKA zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
 12. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
 13. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
 14. W klasztorze w najbliższym czasie:

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 i 12:00
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider