JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.08.19 - XX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, wypoczywających. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie. Dzisiaj Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Niech nasze serca staną się najpiękniejszą świątynią w której mieszka Bóg.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła pracownikom Fundacji Wigry Pro, za przygotowanie odpustu, dekoracje, kwiaty, za przygotowanie procesji, dzieciom za sypanie kwiatów, mieszkańcom Wigier, Magdalenowa za udostępnienie posesji na miejsca parkingowe. Dziękujemy dla Wojska Polskiego i służbom mundurowym za wspólne świętowanie, za udział w odpuście, za pokazy i piknik. Przed Dożynkami sprzątanie kościoła w piątek 24.VIII prosimy mieszkańców Leszczewa.
 3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 850 zł, a z ostatniej niedzieli 5100 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać a ofiarodawców polecamy w naszej modlitwie. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na fundusz kapłański diecezji ełckiej.
 4. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy i Wysokiego Mostu za przyjęcie Księdza Biskupa i kajakarzy – uczestników spływu kajakowego w 10 rocznicę Inauguracji Szlaku Papieskiego Tajemnice Zawierzenia.
 5. W poniedziałek przed mszą św. spotkanie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
 6. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Najświętszej Matki Bożej Częstochowskiej i Dożynki Wojewódzkie połączone z powiatowymi, gminnymi i parafialnymi. To święto dziękczynienia za plony i modlitwa za rolników wraz z jarmarkiem, wystawcami, degustacją regionalnych potraw i muzyką. W tym dniu pierwsza Msza św. o godz. 9:00, a o godz. 11:00 msza św. polowa w ogrodach klasztornych z udziałem władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych i kościelnych różnych wyznań. Wieczorna msza św. o godz. 19:00. W tym dniu nie ma mszy w Maćkowej Rudzie. Prosimy o dostosowanie się służbom porządkowym. Program dożynek na plakatach.
 7. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w sobotę 25.VIII zapraszamy na prelekcję naukową Bohaterowie Suwalszczyzny 1918-1920 którą wygłosi pan Krzysztof Skłodowski. Spotkanie odbędzie się w Dużej Galerii o godz. 12:00.
 8. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY. Jest też do nabycia Miesięcznik ARKA poświęcony historii Wigier i klasztoru.
 10. Polecamy: Album Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry – cegiełka na organy piszczałkowe do naszej świątyni.
 11. W gablocie wywieszona jest informacja o studiach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
 12. Niedzielna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
 13. W klasztorze w najbliższym czasie:

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider