JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.08.12 - XIX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Witamy wszystkich gości, pielgrzymów, wypoczywających. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i nabrania sił do pracy. Zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz by nie zapomnieć o mszy św. i modlitwie.
 2. Sprzątanie kościoła przed odpustem we wtorek 14.VIII prosimy pracowników Fundacji Wigry Pro.
 3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od osób indywidualnych wpłynęło 200 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać a ofiarodawców polecamy w naszej modlitwie. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na fundusz remontowy. Za tydzień ofiary do puszek na fundusz kapłański diecezji ełckiej.
 4. W poniedziałek 13.VIII o godz. 11:00 zapraszamy na 10 rocznicę inauguracji kajakowego Szlaku Papieskiego. Najpierw Msza św. na przystani klasztornej pod przewodnictwem Ks. Bp Jerzego Mazura a potem wypłynięcie kajakami. Postój w Maćkowej Rudzie a zakończenie u państwa Trockich w Wysokim Moście wspólną modlitwą i agapą przy ognisku.
 5. 15.VIII Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zwane Matki Boskiej Zielnej) odpust, Jarmark Wigierski wraz z piknikiem wojskowym i pokazem służb mundurowych. Tego dnia będzie można oddawać krew. Błogosławieństwo ziół i kwiatów, rocznica Cudu nad Wisłą i Dzień Wojska Polskiego. Msza w kościele o godz. 9:00, 11:00 z procesją wokół kościoła i o 19:00. Natomiast o godz. 13:00 będzie msza św. polowa w ogrodach z udziałem Wojska Polskiego. Będziemy gościć ks. Kardynała G. Mullera. Tradycyjnie mieszkańców Wigier prosimy o udostępnienie posesji na miejsca parkingowe a wszystkich pozostałych do posłuszeństwa służbom porządkowym. Program odpustu na plakatach. Prosimy o przygotowanie procesji.
 6. Można zgłaszać do pobłogosławienia domy, zamieszkane latem.
 7. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY. Jest też do nabycia Miesięcznik ARKA poświęcony historii Wigier i klasztoru.
 9. Polecamy: albumu Na pątniczym szlaku z okazji 25 lat Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w cenie 25 zł jako wsparcie funduszu pielgrzymkowego. Książka o Bazylice i diecezji Wigierskiej i Sejneńskiej. Jest już do nabycia płyta CD Kamedulskie Wigry jako cegiełka na przyszłe organy do naszego kościoła.
 10. W gablocie wywieszona jest informacja o studiach w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.
 12. W Dużej Galerii Domu Królewskiego trwa Wystawa obrazów Księdza Witolda Urbanowicza z Paryża. Natomiast przy kawiarni za wieżą jest otwarta wystawa plenerowa Sacrum Miejsca Leszka Mądzika z Lublina.
 13. W klasztorze w najbliższym czasie:

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider