JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.06.10 - X Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś XIX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Wigrach, po mszy św. o 12:00 wystąpi Zespół „Ocean Życia” i przedstawi inscenizację poetycko - muzyczną poświęconą pamięci Jana Pawła II pt. "Totus Tuus"; Za tydzień 17.VI Koncert organowo - kameralny, a 24.VI Klasycznie nad Wigrami, wystąpi Orkiestra Kameralna PSM I i II stopnia w Suwałkach.
 2. W niedzielę, 17.VI.18 r. o godz. 10:00 w kościele pw. Bożego Ciała w Suwałkach, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Obławy Augustowskiej w 73. rocznicę zbrodni ludobójstwa z lipca 1945 roku. Po Eucharystii nastąpi odsłonięcie i poświęcenie Pomnika Ofiar Obławy Augustowskiej u zbiegu ulic Armii Krajowej i Mikołaja Reja. (plakat)
 3. W związku z Jubileuszem 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry od 7 do 27 czerwca 2018 r. zapraszamy na wystawę zdjęć Krzysztofa Gierałtowskiego pt. Wigry nasze Wigry. Zdjęcia wigierskich okolic wykonano w latach 1978-79. Ekspozycja w Galerii Dużej i korytarzu Domu Królewskiego. Wstęp wolny.
 4. Za tydzień w niedzielę 17.IV o 11:00 w Dużej Galerii spotkanie z dziećmi i rodzicami, które w przyszłym roku przystąpią do Komunii św. 24.VI spotkanie z kandydatami i ich rodzicami do sakramentu bierzmowania (dotyczy przyszłych klas III Gimnazjum i VIII SP).
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę i święta po mszy św. o 9:00. Od czerwca do końca września jest dodatkowa niedzielna msza św. wieczorowa o 19:00.
 6. Następne Nabożeństwo Fatimskie 7 lipca. Do przewodniczenia prosimy mieszkańców Leszczewka i Cimochowizny.
 7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor – w tym tyg. wpłynęło 250 zł. Za tydzień taca na fundusz remontowy.
 8. Zamówione msze św. o Boże błog. za mieszkańców i ich rodziny: Magdalenowo, Wigry i Królówek 11.VII godz. 18:30; Burdeniszki 09.VIII o 18:30; Czerwony Folwark 10.VIII o 18:30.
 9. Sprzątanie kościoła 15.VI zapraszamy mieszkańców Tartaku.
 10. Uczestników pielgrzymki parafialnej prosimy o potwierdzenie udziału i wpłaty.
 11. Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna, oraz z Suwałk do Częstochowy informacje na plakatach i ulotkach.
 12. Zachęcamy do nabycia książek „Wszystko o Jezusie Chrystusie”, „Wszystko o apostołach Jezusa Chrystusa” oraz śpiewnika „Mała księga patrioty”. W związku ze wspomnieniem bł. Marianny Biernackiej można też zaopatrzyć się w modlitewnik: „Ja pójdę za nią. Modlitewnik teściowych”.
 13. Zapowiedzi: Kamil Patryk i Anna Edyta Grzelak z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach zapowiedź II; Szymon Tur z par. Żyliny i Agata Ewa Kiełek z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach zapowiedź II. Kto by znał przeszkody kanoniczne do zawarcia małżeństwa między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 14. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły na plakacie.
 15. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej ze względu na ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela i Idziemy z początku maja zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
 17. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 18. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 i 12:00
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja
WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.
Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco.

Shadow
Slider