JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.06.03 - IX Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do Uroczystości I Komunii Świętej, za przygotowanie kościoła, sprzątanie. Dziękuję Kapłanom, Klerykowi, Katechecie, Organistce, Kościelnemu, Paniom od dekoracji.
 2. Zapraszam na Spotkanie Rady Parafialnej i Sołtysów w poniedziałek 4.VI po mszy św. wieczornej (bieżące sprawy, szczególnie dot. dożynek wojewódzkich na Wigrach).
 3. We wtorek, po mszy św. o 18:30, zapraszamy na spotkanie biblijne w Dużej Galerii Domu Królewskiego.
 4. Bardzo dziękujemy mieszkańcom wsi: Czerwony Folwark, Burdeniszki, Mikołajewo, Rosochaty Róg, Żubrówka i Aleksandrowo, za przygotowanie ołtarzy a asyście procesyjnej za świadectwo wiary i troski o piękno naszej procesji Bożego Ciała.
 5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po mszy procesja wokół kościoła, błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy o przygotowanie procesji a dzieci zapraszamy do sypania kwiatów.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim. W lipcu zapraszamy mieszkańców Leszczewka i Cimochowizny.
 7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Na fundusz remontowy od ofiarodawców wpłynęło 200 zł. Za tydzień taca na WSD w Ełku. Za dwa tygodnie na fundusz remontowy.
 9. Najbliższe sprzątanie kościoła 15.VI – zapraszamy mieszkańców Tartaku.
 10. Za dwa tygodnie (17.VI) w niedzielę o 11:00 w Dużej Galerii spotkanie z dziećmi, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Komunii św. i ich rodzicami. W niedzielę 24.VI - spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicami.
 11. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych w tygodniu o 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę i święta po mszy św. o 9:00. Od czerwca do końca września dodatkowa niedzielna msza św. wieczorna o 19:00.
 12. Dzisiaj po mszy św. o 12:00 odbędzie się koncert wykonany przez PSM w Suwałkach pt. Naszym kochanym Mamom i Tatom, pod dyrygenturą Grzegorza Bogdana. W programie: A. Vivaldi - Koncert g - moll na fagot, zespół smyczkowy i klawesyn, utwory instrumentalne i chóralne. Wykonawcy: Dominika Sala - skrzypce, Krzysztof Brzezicki - fagot, Zespół barokowy PSM I i II stopnia w Suwałkach (Dominika Sala - I skrzypce, Agata Korsak - II skrzypce, Marta Sawicka - altówka, Aleksandra Rosol - wiolonczela), Chór dziecięcy "Vivat e canto" PSM I i II stopnia w Suwałkach, Karolina Zwiewka - fortepian.
 13. Za tydzień 10.VI rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Wigrach, wystąpi Zespół „Ocean Życia” przedstawi inscenizację poetycko-muzyczną poświęconą pamięci Jana Pawła II pt. "Totus Tuus"; 16-17.VI Kamedulskie Wigry z nagraniem płyty z muzyką organowo-kameralną, 24.VI Klasycznie nad Wigrami, Orkiestra Kameralna PSM w Suwakach.
 14. Zapowiedzi: Kamil Patryk Grzelak i Anna Edyta Grzelak z d. Abramowicz z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach zapowiedź I; Szymon Tur z par. Żyliny i Agata Ewa Kiełek z par. św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach zapowiedź I, ktokolwiek znałby przeszkody między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Uczestników prosimy o potwierdzenie udziału i wpłaty.
 16. Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna, informacje na plakatach i ulotkach.
 17. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły na plakacie.
 18. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej ze względu na ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela i Idziemy z początku maja zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
 20. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 21. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 19:00.

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider