JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.05.27 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Uroczystość I Komunii Świętej. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, za przygotowanie kościoła. Dziękuję Kapłanom, Klerykowi, Katechecie, Organistce, Kościelnemu, Paniom od dekoracji. Biały Tydzień o godz. 18:00.
 2. W Białym Tygodniu Uroczystość Bożego Ciała i procesja do 4 ołtarzy, które prosimy o przygotowanie przez mieszkańców: I – Czerwony Folwark i Burdeniszki; II – Mikołajewo; III – Rosochaty Róg; IV - Żubrówka i Aleksandrowo. W tym dniu zapraszamy dzieci z rodzicami 1 rocznicy Komunii św. Proszę o przygotowanie procesji, wszystkich feretronów, poduszek, obrazów to wyraz naszej wiary i pobożności. Próba dzieci sypania kwiatów w poniedziałek 28.VI po mszy św. wieczornej oraz spotkanie z dziećmi i rodzicami rocznicowymi. Przed mszą okazja do spowiedzi.
 3. Nabożeństwa czerwcowe o godz. 18:00. Od czerwca do końca września będzie dodatkowa niedzielna msza św. wieczorna o godz. 19:00.
 4. 1.VI - Dzień Dziecka, festyn w Ełku; Pierwszy piątek miesiąca. Z racji Oktawy Bożego Ciała i Dnia Dziecka Ks. Biskup Ełcki udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 5. I sobota msza w apartamentach 8:30 a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 19:00 Różaniec a potem msza św. i procesja po klasztorze. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Maćkowej Rudy.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Leszczewa i Aleksandrowa za udział we mszy św. o uświęcenie pól. Pozostałe miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze mogą też zamówić mszę św. przy krzyżach lub innych miejscach.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych i czerwcowych w tygodniu o godz. 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę i święta po mszy św. o godz. 9:00.
 8. Za tydzień po mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert wykonany przez PSM w Suwałkach pt. Naszym kochanym Mamom i Tatom, pod dyrygenturą Grzegorza Bogdana. W programie: A. Vivaldi - Koncert g - moll na fagot, zespół smyczkowy i klawesyn, utwory instrumentalne i chóralne. Wykonawcy: Dominika Sala - skrzypce, Krzysztof Brzezicki - fagot, Zespół barokowy PSM I i II stopnia w Suwałkach (Dominika Sala - I skrzypce, Agata Korsak - II skrzypce, Marta Sawicka - altówka, Aleksandra Rosol - wiolonczela), Chór dziecięcy "Vivat e canto" PSM I i II stopnia w Suwałkach, Karolina Zwiewka - fortepian.
 9. Kolejne występy i koncerty: 10.VI rocznica pobytu św. Jana Pawła II, Zespół „Ocean Życia” przedstawi inscenizację poetycko-muzyczną poświęconą pamięci Jana Pawła II pt. "Totus Tuus"; 16-17.VI Kamedulskie Wigry z nagraniem płyty z muzyką organowo-kameralną; 24.VI Klasycznie nad Wigrami, Orkiestra Kameralna PSM w Suwałkach
 10. Zapraszam na Spotkanie Radę Parafialną i Sołtysów w poniedziałek 4.VI po mszy św. wieczornej (bieżące sprawy, szczególnie dot. dożynek wojewódzkich na Wigrach).
 11. RODO. W związku z nową Unijną regulacją odnośnie ochrony danych osobowych, Kościół dostosował swoje wewnętrzne prawo i wydał Dekret w sprawie ochrony danych. Od 25.V.2018 w Kościele stosujemy się do tego Dekretu.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro. Prosimy o potwierdzenie udziału i wpłaty.
 13. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły na plakacie.
 14. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej ze względu na ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela i Idziemy z początku maja zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
 16. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 17. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider