JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.05.20 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w kościele lub kaplicy pobożnie uczestniczy w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu: "O Stworzycielu Duchu przyjdź". Dziękujemy dziś za pomoc i słowo ks. Dariuszowi Smoleńskiemu, który jest proboszczem we Włoszech.
 2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Na fundusz remontowy od ofiarodawców wpłynęło 200 zł, a z ostatniej niedzieli 2450zł.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Remieńkinia i okolic za udział we mszy św. o uświęcenie pól, następne w Leszczewie 21.V (18:00), w Aleksandrowie 26.V (18:30). Inne miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze mogą też zamówić mszę św. przy krzyżach lub innych miejscach.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek Uroczystość NMP Matki Kościoła – Patronki naszej Diecezji. Trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Nabożeństwo majowe z Nowenną.
 5. „W MOCY DUCHA” – to hasło towarzyszyć będzie  podczas diecezjalnego dnia młodzieży, który w tym roku odbędzie się 26 maja w Suwałkach. Do udziału w DDM w sposób szczególny zaproszeni są członkowie wspólnot młodzieżowych (KSM, Ruch Światło – Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, schole), młodzież bierzmowana i kandydaci, katecheci, nauczyciele, wychowawcy, rodzice.
 6. W niedzielę o godz. 12:00 Uroczystość I Komunii Świętej. Proszę o modlitwę w intencji dzieci i rodziców o dobre przeżycie. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek i środę. Sprzątanie kościoła w piątek 25.V prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę o 16:00 nabożeństwo dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź św.
 7. W Białym Tygodniu Uroczystość Bożego Ciała i procesja do 4 ołtarzy. O ich przygotowanie prosimy w tym roku mieszkańców: I – Czerwony Folwark i Burdeniszki; II – Mikołajewo; III – Rosochaty Róg; IV – Żubrówka i Aleksandrowo. W tym dniu zapraszamy dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii św. wraz z rodzicami. Proszę uczestników Asysty procesyjnej o przygotowanie procesji, wszystkich feretronów, poduszek, obrazów – to wyraz naszej wiary i pobożności.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
 9. Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.proW Suwałkach organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu.
 11. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły na plakacie.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, które posiadają ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna. Przypominamy, że czasopisma: Martyria, Niedziela i Idziemy z początku maja zawierają artykuł o Klasztorze wigierskim.
 13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider