JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.05.13 - VII Niedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kolejna rocznica objawień fatimskich (1917) i zamachu na Jana Pawła II (1981). Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W sobotę zapraszamy do Studzienicznej na godz. 10.00 dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas i Kół Misyjnych, Różańcowe i Komunijne. Będzie na żywo transmisja przez TV TRWAM.
 2. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Dziś II niedziela miesiąca, ofiary na fundusz remontowy. Zapłaciliśmy kolejną ratę za maty (5 tyś.) zostało jeszcze do uregulowania 10 tyś zł. Zostały już wymienione drzwi do przedsionków, zakrystii i kaplicy.
 3. Msza św. i uświęcenie pól w Remieńkiniu 19.V (19.30), w Leszczewie 21.V (18.00). Inne miejscowości, szczególnie gdzie są gospodarze, mogą też zamówić mszę o urodzaje.
 4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 11:00.
 5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkankom Ryżówki, przyszły tylko 2 osoby, czy pozostali mieszkańcy nie poczuwają się do troski o kościół, który jest naszym wspólnym Domem Bożym? Za pomoc dziękujemy także pracownikom Fundacji Wigry PRO. Następne sprzątanie kościoła w piątek 25.V prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18.00 przed mszą św. wieczorną a w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
 7. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po mszy św. o 9.00 do godz. 12.00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 8. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają na rekolekcje dla dziewcząt. Szczegóły na plakacie.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00.
 10. Zapowiedzi: Paweł Rudziewicz stanu wolnego zam. w Rutkowskie Duże, par. Jaświły i Monika Świacka stanu wolnego zam. Maćkowa Ruda par tutejsza zapowiedź II; Sebastian Magda stanu wolnego i Dorota Małgorzata Grzegorek stanu wolnego oboje zam. Rosochaty Róg par tutejsza zapowiedź II.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.proW Suwałkach organizowana jest pielgrzymka do Gietrzwałdu.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zawierającej ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
 13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider