JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.04.15 - III Niedziela Wielkanocy - Niedziela Biblijna

Ogłoszenia parafialne

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocy, Niedziela Biblijna, rozpoczyna X Tydzień Biblijny oraz II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasłoWeźmijcie Pismo Święte - Weźmijcie Ducha Świętego”.
 2. Dziś po Mszy św. o 12:00 w ramach Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry dla naszych parafian i gości będzie zwiedzanie klasztoru wraz z zapoznaniem się z historią tego szczególnego miejsca.
 3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na cele remontowe (spłacanie należności za maty). Przed dniem 1.V zostaną zamontowane w kościele nowe drzwi do zakrystii, kaplicy i do przedsionków dzięki dofinansowaniu m.in. Lasów Państwowych.
 4. W poniedziałek Msza św. o Duchu Świętym i spotkanie Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. W tym dniu modlimy się za Papieża Benedykta XVI w dniu urodzin.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary na tacę na WSD w Ełku.
 6. Sprzątanie kościoła zaplanowane jest na 16.IV prosimy mieszkańców Aleksandrowa i Wysokiego Mostu.
 7. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – dziś oraz 22.IV o 11:00 w Dużej Galerii.
 8. Ze względu na trwające prace wokół kościoła, plebani i murów wew. dotyczących ścieżek dla osób niepełnosprawnych, prosimy o nie wjeżdżanie na teren klasztoru za wyjątkiem osób starszych. Prace potrwają ok. 2 tygodnie.
 9. Zapowiedzi: Tomasz Szulewski stanu wolnego zam. Łumbie, gmina Sejny, par. Nawiedzenia NMP w Sejnach i Halina Moroz, stanu wolnego, zam. Remieńkiń, par tutejsza – zapowiedź II. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do zawarcia małżeństwa między tymi osobami, powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 10. Działa już Biblioteka parafialna, która mieści się przy Kancelarii Parafialnej, czynna jest w niedzielę po Mszy św. o 9:00 do godz. 12:00. Informacje u Pani Małgorzaty Grnyo tel. 602720871.
 11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do 16:00.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu a także Częstochowy, Lichenia, Torunia i Gietrzwałdu w dniach 29.VI-1.VII br. Przewidywany koszt 220 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii albo na stronie parafia.wigry.pro.
 13. W zakrystii są do nabycia za dobrowolną ofiarę: książka wydana z okazji 160-lecia objawień w Lourdes „Wszystko o objawieniach z Lourdes” oraz książka o Ks. K. Hamerszmicie „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania”. Mogą one być dobrym prezentem na różne okazje.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która zawiera ciekawe artykuły. Mamy tygodniki NIEDZIELA oraz IDZIEMY, miesięczniki: MARTYRIA, TAK RODZINIE, MIŁUJCIE SIĘ dla młodzieży, ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci oraz prasa misyjna.
 15. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 i 12:00
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja
WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

FACEBOOK

Oficjalny profil Klasztoru w Wigrach na portalu społecznościowy Facebook.
Polub nas by o wszystkim wiedzieć na bieżąco.

Shadow
Slider