Inauguracja obchodów 350-lecia przybycia kamedułów na Wigry

11 marca, Mszą św. na Wigrach pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jerzego Mazura, ordynariusza Diecezji Ełckiego zainicjowano Obchody 350-lecia przybycia Kamedułów na Wigry.  Liturgia była transmitowana na antenie TVP POLONIA.

Kameduli przybyli do Wigier w 1668 roku i założyli na wyspie siedzibę. Swoją wiedzą i pracą przyczynili się do rozwoju Suwalszczyzny.  To właśnie Kameduli założyli Suwałki.

Kolejnym elementem obchodów 350-lecia będzie zaplanowana na 1 maja sesja naukowa poświęcona działalności mnichów. Podczas majowych uroczystości biskup ełcki poświęci Dom Królewski i Kaplicę Kanclerską, które zostały odrestaurowane w ramach projektu „Pokamedulski klasztor w Wigrach kolebką dziedzictwa kulturowego Suwalszczyzny”.

Obchody rocznicowe odbywać się nie będą wyłącznie w maju. Świętowanie jubileuszu planowane jest przez cały zbliżający się letni sezon pielgrzymkowo-turystyczny.

ks. Krzysztof Zubrzycki

Źródło: http://diecezja.elk.pl.

________________________________
Na naszej stronie można obejrzeć:
* galerię zdjęć
* zapis transmisji tej Mszy św.

W TYGODNIU: 7:30 i 18:30.

WIGRY PRO