Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow

2015.03.29 - VI Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w liturgii Kościoła. Dziś na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy. Szczytem Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 9:00. Po nabożeństwie wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji do godz. 16:00.
 3. W dniu dzisiejszym po Nabożeństwie Gorzkich Żali w Bibliotece Parafialnej odbędzie się spotkanie grupy inicjatywnej założenie Akcji Katolickiej w naszej parafii. Zapraszamy osoby zainteresowane Akcją Katolicką na te spotkanie. Natomiast spotkanie założycielskie będzie miało miejsce w dniu 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 9:00.
 4. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej zapraszamy na godz. 18:30. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.
 5. W Wielki Czwartek 2 kwietnia przypada X Rocznica Śmierci Św. Jana Pawła II. Po Liturgii Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej zgromadzimy się przed tablicą upamiętniającą pobyt Jana Pawła II na Wigrach by odśpiewać Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zapalić znicze.
 6. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek o godz. 18:00. Po Drodze Krzyżowej nabożeństwo Adoracji Krzyża. Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku kiedy nie jest sprawowana Msza św. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę zorganizowaną przez Ks. Łukasza do północy. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek księża odwiedzą chorych od godz. 9:00. Ze względu na Wielką Sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8:30 w Kaplicy Apartamentów Papieskich.
 8. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10:00, 12:00, 14:00 oraz przed Mszą św. Wigilii Paschalnej.
 9. Msza św. Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 22:00. z procesją. Na liturgię przynosimy świece na obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.
 10. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 6:00 i 11:30. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Maćkowej Rudzie.
 11. W II Dzień Świąt - Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 9:00, 11:30 i 13:30 w Maćkowej Rudzie.
Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
październik-maj - 15:00;
czerwiec-wrzesień - 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

Z galerii (2)

Z galerii (3)

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow