JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
ZAPROSZENIE NA JUBILEUSZ
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
Slider

2018.02.11 - VI Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj w niedzielę przypada wspomnienie MB z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego. Na mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się nabożeństwo z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy szczególnie osoby chore, w podeszłym wieku, czy niepełnosprawne. Po mszy św. zapraszamy na koncert zespołu TRIO A’TRE do Dużej Galerii Domu Królewskiego, który dedykowany jest naszym Babciom i Dziadkom oraz chorym. Dziękujemy za obecność Ks. Kan. dr Marcina Maczana - Kanclerza naszej Kurii Biskupiej w Ełku.
 2. Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę 18.II. o godz. 11:00.
 3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary na kościół i klasztor. Od ofiarodawców wpłynęło 200zł. Zapłaciliśmy za projekt remontu instalacji elektrycznej (7 tyś zł). Dzisiaj druga niedziela miesiąca ofiary przeznaczone są na cele remontowe, szczególnie na spłacenie należności za maty grzewcze. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Ełku. Będziemy gościć Księdza Rektora.
 4. W najbliższa środę 14 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu (40 dni przygotowania paschalnego). W środę obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 7.30, 12.00 i 18.30, na których będzie posypanie głów popiołem. Od środy do niedzieli przypadają kwartalne dni o ducha pokuty, a od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych i podjęcia postanowień wielkopostnych. Chrystus tyle wycierpiał dla nas, a co my możemy ofiarować dla Niego?
 5. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00 a Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. Od Wielkiego Postu przed każdą niedzielną Mszą św. będziemy czytać teksty z Katechizmu Kościoła Katolickiego, by przypominać główne prawdy naszej wiary.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 2-4.03.2018r.
 8. 11 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 13.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura transmitowana na żywo z naszego kościoła przez TVP POLONIA. Tego dnia Msza św. o godz. 12.00 zostaje przesunięta na godz. 13.00. To dla naszego kościoła, klasztoru i parafii wielki wyróżnienie i zaszczyt. Dajmy świadectwo naszej wiary.
 9. Sprzątanie kościoła 1.III – prosimy mieszkańców Czerwonego Folwarku i Burdeniszek.
 10. ZAPOWIEDZI: Iwona Krakowska i Kamil Palacz oboje stanu wolnego z Leszczewa par. tutejsza zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach kanonicznych między tymi osobami powinien powiadomić kancelarię parafialną.
 11. Fundacja Wigry Pro zaprasza chętnych na walentynkową Wigierską Kolację we dwoje 13.II od 17:00 do 20:00, oraz zachęca wszystkich do udziału w konkursie „Najpyszniejsza Drożdżówka Wigierska” który odbędzie się 25.II. ok 13:30 w Domu Królewskim. Szczegóły w Biuletynie oraz na stronie fundacja.wigry.pro lub parafia.wigry.pro.
 12. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina przedsiębiorcom o obowiązku przesyłania plików JPK_VAT. Od 1.I.2018 roku wszyscy przedsiębiorcy, także jednoosobowe działalności gospodarcze, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, mają obowiązek przesyłania swojej ewidencji VAT jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT). Do grupy objętej nowym obowiązkiem należy również część rolników. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny za 01.2018 r. muszą złożyć do 26.02. br. Więcej informacji na www.jpk.mf.gov.pl i w gablocie parafialnej.
 13. Dzieci ze SP otrzymują „ZIARNA” – barwne karteczki z fragmentami Ewangelii na każdą niedzielę roku oraz ciekawymi zadaniami, rebusami, krzyżówkami nawiązującymi do zdarzeń biblijnych. Rozwiązania przynosić na następną niedzielę.
 14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy do godz. 16:00

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00; 15:00!;
(czerwiec-wrzesień dodatkowo o 19:00).

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

Shadow
Slider