2023.01.08 - Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Bogu dziękujmy za nasz chrzest, za rodziców i chrzestnych. Dziękujemy uczestnikom orszaku i przygotowanie agapy. Jest jeszcze poświęcona kreda, kadzidło i woda, pamiętajmy o oznakowaniu drzwi domów: C+M+B+2023.
  2. W tym tygodniu: katecheza w II środę miesiąca o godz. 18.00 w Żubrówce u Państwa Chałko, zapraszamy. Czwartek Nowenna do Matki Bożej.
  3. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 100zł. Dziś ofiary na utrzymanie kościoła.
  4. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie. Różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy o 9.00. Intencja na styczeń: Za prześladowanych chrześcijan, aby Bóg umocnił ich świadectwo wiary i zachował od zła, a Matka Boża Królowa Pokoju wypraszała pokój serca w obliczu zła, zagrożeń i niepewności jutra.
  5. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna. Kalendarz ścienny z Wigier na 2023r. (5zł). Płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki (10zł).
  6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 10-12.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
  7. Klasztor w Wigrach zaprasza na: Wigierskie Kolędowanie do refektarza Domu Królewskiego dnia 22.I dedykowane Babciom i Dziadkom po mszy o 12.00 oraz do udziału w konkursie na Najpyszniejszą Drożdżówkę Wigierską I o godz. 13.00 - Refektarz Domu Królewskiego. Można skorzystać z oferty posiłków na wynos. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  8. Klasztor zaprasza na dwa 5-dniowe turnusy - zimowych półkolonii dla dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 7-14 lat,  w ramach których dzieci i młodzież będą uczestniczyć w zajęciach np. warsztaty kulinarne, zajęcia muzyczno-taneczne, zajęcia plastyczne, gry planszowe, zajęcia z Policją i Strażakiem, zabawy logiczne i dydaktyczne itp. (wyjazd do Muzeum Wigier, na basen, do kina). Szczegóły i zapisy na recepcji oraz pod numerem telefonu 87 566 24 99 lub 508 146 007 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  9. Wszystkim życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.
  10. Od 2.I rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa Bożego dla rodzin, domów, gospodarstw. Gdyby w jakiejś przeszkody, to prosimy nas powiadomić. Plan: 9.I od. 12.00 – Leszczewo (dwóch kapłanów); 10.I od. 13.00 - Żubrówka Stara i Nowa (dwóch kapłanów); 11.I od. 13.00 – Piertanie i Królówek (dwóch kapłanów); 12.I od. 13.00 – Mikołajewo (dwóch kapłanów); 13.I od. 14.00 - Ryżówka; 14.I od. 10.00 - Stary Folwark (trzech kapłanów); 16.I od. 13.00 – Tartak (dwóch kapłanów); 21.I - Maćkowa Ruda (trzech kapłanów). Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów i fundusz remontowy kościoła. Planujemy dokończyć prace przy organach, konserwacji ołtarza św. Michała Archanioła oraz cd. remontu murów oporowych od strony południowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (20 zł) od rodziny..