2023.01.01 - Uroczystość Maryi Bożej Rodzicielki

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia. Następna niedziela to Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu: wtorek spotkanie biblijne, przed mszą modlitwy do św. Michała Archanioła; środa spotkanie Bractwa Św. Józefa. I czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą 23.00-24.00. Adoracja będzie trwała po mszy do północy; prosimy zapisać się na adorację indywidualnie lub przez wspólnoty. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek 5.I od godz. 9.00 (z racji święta Trzech Króli w piątek). Kolędnicy Misyjni ze szkoły w Starym Folwarku odwiedzą 5.I mieszkańców Starego Folwarku po godz. 15.00 Przyjmijmy ich z otwartym sercem. Zebrane ofiary będą przeznaczone pomoc dzieciom w Papui-Nowej Gwinei.
  3. W piątek 6.I. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) msze jak w niedzielę, błogosławieństwo kredy i kadzidła (pamiętajmy o oznakowaniu drzwi domów: C+M+B+2023). Po mszy o g. 12.00 krótkie przedstawienie Kolędników Misyjnych, potem Orszak Trzech Króli do ogrodów klasztornych zakończonych śpiewem i ogniskiem; zachęcamy do przebrania się za królów i podzielenie się ciastem do agapy. Ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny (nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych).
  4. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 8.I o 11.00.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 400zł.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie. Różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy o 9.00. Intencja na styczeń: Za prześladowanych chrześcijan, aby Bóg umocnił ich świadectwo wiary i zachował od zła, a Matka Boża Królowa Pokoju wypraszała pokój serca w obliczu zła, zagrożeń i niepewności jutra.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna. Kalendarz ścienny z Wigier na 2023r. (5zł). Płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki (10zł).
  8. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych 10-12.II w klasztorze. Zapisy w recepcji.
  9. Klasztor w Wigrach zaprasza na: Wigierskie Kolędowanie do refektarza Domu Królewskiego dnia 22.I dedykowane Babciom i Dziadkom po mszy o 12.00oraz do udziału w konkursie na Najpyszniejszą Drożdżówkę Wigierską I o godz. 13.00 - Refektarz Domu Królewskiego. Można skorzystać z oferty posiłków na wynos. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  10. Od 2.I rozpoczynamy wizytę duszpasterską, aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błogosławieństwa Bożego dla rodzin, domów, gospodarstw. Gdyby w jakiejś przeszkody, to prosimy nas powiadomić. Plan: 2.I od godz. 14.00 - Magdalenowo, Wigry; drugi kapłan Czerwony Folwark; 3.I od. 14.00 - Wysoki Most i Aleksandrowo; drugi kapłan Burdeniszki; 4.I od 14.00 - Leszczewek; drugi kapłan od. 13.00 Cimochowizna i Leszczewek (nr 34-40); 5.I od 14.00 - Rosochaty Róg; 7.I od 10.30 - Remieńkiń trzech kapłanów. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów i fundusz remontowy kościoła. Planujemy dokończyć prace przy organach, konserwacji ołtarza św. Michała Archanioła oraz cd. remontu murów oporowych od strony południowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (20 zł) od rodziny.
  11. kolędy: 9.I - Leszczewo; 10.I - Żubrówka Stara i Nowa; 11.I – Piertanie i Królówek; 12.I – Mikołajewo; 13.I - Ryżówka; 14.I - Stary Folwark; 16.I - Tartak; 21.I - Maćkowa Ruda.
  12. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od stycznia zapraszamy naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Plan adoracji i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda. W czwartki są msze św. zbiorowe, aby polecać intencje z Nowenny do Matki Bożej oraz według potrzeby można zamówić własną. Patroni 2023r.: Stary Folwark – św. Tereska od Dzieciątka Jezus; Wigry i Magdalenowo – św. Maksymilian Kolbe; Maćkowa Ruda – bł. Maria Angela Truszkowska; Ryżówka – bł. Jerzy Popiełuszko; Mikołajewo – św. Jan z Dukli; Aleksandrowo – św. Rita; Wysoki Most – bł. Kanizja Mackiewicz, Sergia Rapiej i Towarzyszki; Burdeniszki – bł. Karolina Kózkówna; Remieńkiń – bł. Kardynał Wyszyński; Leszczewek – św. Józef Sebastian Pelczar; Rosochaty Róg – św. Zygmunt Szczęsny Feliński; Żubrówka – św. Jan Bosko; Leszczewo – bł. Hanna Chrzanowska; Cimochowizna – bł. Salomea Piastówna; Piertanie i Królówek – św. Stanisław Kazimierczyk; Tartak - św. Jan Paweł II; Czerwony Folwark – św. Stanisław Papczyński.
  13. Wszystkim życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego, a solenizantom i jubilatom tego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi w codziennym życiu.