2022.12.25 - Niedziela Narodzenia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich parafian a szczególnie gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Dziękujemy za wszelką dobroć i życzliwość oraz życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować kościół na święta: Panu Kościelnemu i pracownikom Fundacji, Panu Piotrowi Nalewajko z Nadleśnictwa Pomorze za podarowanie choinek, Panu Marianowi za przywiezienie. Składamy najserdeczniejsze życzenia na święta od Ks. Bpa Mazura i od nas kapłanów wigierskich.
  2. Pierwszy dzień świąt msze św. o godz. 9, 12 i 15, nie ma mszy w Maćkowej Rudzie, a w drugi dzień świąt jak w niedziele (taca na WSD w Ełku). Od poniedziałku poranne msze św. o godz. 7.30.
  3. W piątek Święto Świętej Rodziny, Ksiądz Biskup udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (warunek to odmówić Ojcze nasz w intencji pokoju na świecie). W sobotę zakończenie roku nabożeństwem o godz. 16.00 z piękna śpiewaną modlitwą „Akatyst” (który wykona chór z Suwałk), za śpiew Ciebie Boga wysławiamy (można uzyskać odpust zupełny), o 17.00 msza św.
  4. W niedzielę 1.I Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitw o Pokój, msze jak w każdą niedzielę (uczestnictwo we mszy jest obowiązkowe wynikające z Przykazań Kościelnych). Po mszy o 9.00 Różaniec. Odpust zupełny za śpiew o Stworzycielu.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 600zł.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie. Różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy o 9.00.
  7. Spotkania opłatkowe po świętach: wtorek - Sołtysi (będziemy wybierać Patrona na nowy rok); środa - Koła Różańcowe; czwartek - Rada Parafialna; piątek - ministranci, lektorzy.
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna. Kalendarz ścienny z Wigier na 2023r. (5zł). Płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki (10zł)
  9. Klasztor zaprasza na wieczór sylwestrowy z koszykiem. Informacje i zapisy w recepcji pod nr tel. 508146007.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny. Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa w codziennym życiu.
  11. Po nowym roku planujemy rozpocząć wizytę duszpasterską, aby spotkać się z naszymi parafianami i udzielić błog. dla rodzin, domów, gospodarstw. Gdyby w jakiejś rodzinie były przeciwwskazania, to prosimy nas powiadomić. Początek kolędy w poniedziałek 2.I od godz. 14.00 - Magdalenowo, Wigry; drugi kapłan Czerwony Folwark. Wtorek 3.I od. 14.00 - Wysoki Most i Aleksandrowo; drugi kapłan Burdeniszki. Środa 4.I od 14.00 - Leszczewek; drugi kapłan Cimochowizna i Leszczewek (nr 34-40). Czwartek 5.I od 14.00 - Rosochaty Róg. Sobota 7.I od 10.30 - Remieńkiń trzech kapłanów. Będziemy wdzięczni za pomoc w dotarciu do wszystkich domów. Przy okazji kolędy możemy złożyć ofiary na utrzymanie kapłanów oraz fundusz remontowy kościoła. W kolejnym roku planowane jest dokończenie prac przy organach, konserwacja ołtarza św. Michała Archanioła oraz cd. remontu murów oporowych od strony południowej. Można też przekazać ofiarę roczną na sprzątanie kościoła (20 zł) od rodziny..