417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2022.12.11 - III Niedziela Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj Niedziela radości, która uświadamia, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem. Dziękujemy wszystkim którzy pomogli przygotować i przeprowadzić rekolekcje, po których została woda święcona; możemy ją zabrać na święta i kolędę.
  2. Dziękujemy Mikołajowi, wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom, tym którzy pomogli przygotować podarunki. W zakrystii do nabycia świece Caritas (20zł), opłatki na stół wigilijny (dobrowolna ofiara na odnowienie naczyń liturgicznych).
  3. Roraty o godz. 7.00. W środę i sobotę zapraszamy dzieci, młodzież. Pamiętajmy o lampionach, a dzieci o serduszkach z postanowieniem, które będą losem do wybrania figurki MB do zabrania na modlitwę domową do następnych rorat. Prosimy zgłaszać chorych (poza I piątkiem), których odwiedzimy przed świętami.
  4. W tym tygodniu: wtorek Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, módlmy się w intencji Ojczyzny; od środy do soboty rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Katecheza w II środę miesiąca o godz. 18.00 w Aleksandrowie u Państwa Piotrowskich, zapraszamy. Czwartek o godz. 18.00 Nowenna do MB. W sobotę pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier, rozpoczęcie o godz. 12.00 przy par. św. Aleksandra.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 100zł. Dziś taca na utrzymanie kościoła (rachunek za prąd 4,6 tyś zł). Dziś ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie. Intencja na grudzień: O ustanie wojny i pokój na Ukrainie oraz o Boży pokój w sercach ludzkich w trakcie adwentowego oczekiwania na radosne przyjście Pana. Różaniec o godz. 17.30, a w niedzielę po mszy o 9.00.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna. Kalendarz ścienny z Wigier na 2023r. (5zł). Płyta "W drodze do Betlejem" wydanej przez Klasztor w Wigrach, na której znajdziemy kolędy i pastorałki (10zł)
  8. Zapraszamy na dwudniowe warsztaty w klasztorze: 17.XII warsztaty kulinarne „Ryby na stole wigilijnym”.18.XII – kiermasz świąteczny. Zgłoszenia w recepcji lub pod nr tel. 508146007. Kuchnia wigierska zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos na spotkania rodzinne oraz wigilijno-świąteczne. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Najświętszej Marii Panny. Życzymy wszystkim radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego błogosławieństwa w szkole jak i w pracy.