417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2022.10.09 - XXVIII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (godz. 18:00 w dni powszednie, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00) z prowadzeniem przez poszczególne grupy i miejscowości.
  2. Za tydzień w niedzielę rocznica wyboru Kard. Wojtyłę na Stolicę Piotrową i Dzień Papieski. Ofiary do puszek na fundusz stypendialny „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. O godz. 11:40 młodzież przedstawi montaż słowno-muzyczny, a po Mszy koncert Szkoły Muzycznej z Suwałk.
  3. W tym tygodniu: piątek Dzień Edukacji, pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, w sobotę kolejna pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier, rozpoczęcie o godz. 12:00 przy par. św. Aleksandra.
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 1200 zł (wkład własny parafii ok. 80 000. zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz Bożego Narodzenia, II etap ołtarza królewskiego). Dziś ofiary na fundusz remontowy.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie oraz różaniec o godz. 18:00 (niedziela w miesiącu październikowym po Mszy o 9:00). Jest już program na kolejne miesiące. Intencja na październik: o szybkie zakończenie konfliktu i trwały pokój we wschodniej Ukrainie.
  6. W sobotę 22.X w Wigrach odbędzie się dzień skupienia dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Zapisy i informacje w recepcji.
  7. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10 zł), IDZIEMY (5 zł), miesięcznik: MARTYRIA (3 zł), RÓŻANIEC (7,50 zł), TAK RODZINIE (7,50 zł), MIŁUJCIE SIĘ (8 zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20 zł) i prasa misyjna. Możemy już składać kartki na wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie różańcowej (od 2.XI). Prosimy o wyraźne wypisywanie i podanie miejscowości. Sprzątanie cmentarza zaplanowane jest na 29.X, prosimy mieszkańców Leszczewa.
  8. Rozpoczynamy katechezę dla dorosłych, która odbywać się będzie w poszczególnych miejscowościach naszej parafii w II środę miesiąca o godz. 19:30. Ks. Henryk przybędzie do jednej z rodzin, która zechce użyczyć swego domu mieszkańcom na czas katechezy. Prosimy, aby takie spotkanie odbywało się bez poczęstunków, kolacji zarówno dla księdza, jak i uczestników. Najbliższe spotkanie odbędzie się 12.X w Maćkowej Rudzie 37C u Państwa Sawickich.
  9. Zapraszamy do grupy postu i modlitwy w intencji naszej Parafii. Takie duchowe wsparcie parafii polegać będzie na tym, że każdy wybierze sobie jeden dzień w miesiącu (oprócz niedziel i uroczystości) w którym podejmuje post o chlebie i wodzie, bądź inny post łącząc go z intensywniejszą modlitwą tego dnia. Nie będzie to post pod sankcją grzechu, gdyby ktoś zapomniał danego dnia. Będzie się też można zamienić datą z inna osobą, gdy zaistnieje taka potrzeba. Proponujemy taka formę na rok, a chętni będą mogli pozostać na kolejny rok. Zapraszamy te osoby, które jeszcze nie przynależą do żadnej wspólnoty parafialnej. Osoby już zaangażowane mogą zawsze podjąć taki post indywidualnie. Koordynatorem będzie ks. Henryk, do niego prosimy się zapisywać i zgłaszać po szczegółowe informacje.