2022.09.11 - XXIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień. Bóg zapłać Księżom Michalitom za obecność i przeprowadzenie peregrynacji św. Michała Archanioła w naszej parafii. Wszystkim którzy pomogli przygotować i przeprowadzić peregrynację. Otrzymamy kopię figury, która będzie odwiedzać nasze domy, abyśmy mogli wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Dziękujemy ks. Hieronimowi za pomoc duszpasterską.
  2. Dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w nowennę różańcową w intencji powołań kapłańskich, poprze adorację i modlitwę różańcową. W sobotę rozpoczęcie Tygodnia Wychowania, modlitwy za dzieci, młodzież, wychowawców i Ojczyznę oraz Dzień Sybiraka i kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
  3. W dniach 16-18.09 odbędą są rekolekcje o. Józef Witko OFM o tematyce: Panie, ile razy mam przebaczyć? (Mt 18,21). Skorzystajmy z tego daru. W planie modlitwa uwielbienia i uzdrowienia, konferencje. Szczegóły i zapisy w recepcji (tel. 508146007).
  4. W tym tygodniu: W czwartek święto Podwyższenia Krzyża św. zadbajmy o krzyża przy drogach i domach. Nowenna do Matki Bożej o 18:00, na mszy poświęcenie krzyży. W sobotę piesza pielgrzymka z Suwałk do Wigier rozpoczęcie o g.12:00 przy kościele św. Aleksandra. W sobotę o 17:00 poświęcenie nowego krzyża w Leszczewku.
  5. Sprostowanie dotyczące wieńców dożynkowych z naszej parafii, które dostały wyróżnienie, nie zajmując żadnego miejsca w konkursie na Dożynkach Diecezjalnych w Lipsku. Dziękujemy mieszkańcom z Leszczewa i Mikołajewa, którzy podjęli trud wykonania i dla nas były najpiękniejsze.
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 900zł (wkład własny parafii ok. 80tyś. zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz Bożego Narodzenia, II etap ołtarza królewskiego).
  7. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie oraz różaniec w języku polskim i ukraińskim o godz. 17:15 (w niedziele 18:15).
  8. Dzisiaj po mszy o 12:00 koncert Chóru i Orkiestry kameralnej pt. „Bo wolność krzyżami się mierzy”. W piątek 16.09 o godz. 19:00 przy kościele na ul. Jana Pawła II 3 rozpocznie się kolejna edycja Kursu Alpha. W niedzielę 25.09 o godz. 12:00 przy parafii św. Piotra i Pawła rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodzin zakończony Festynem w Parku Konstytucji.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (10zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna.
  10. Mszę św. dziękczynne za tegoroczne plony oraz o Boże błog. dla mieszkańców poszczególnych wsi będą odprawione: za Burdeniszki 16.XI g. 18:30; za Maćkową Rudę 3.XII g. 16:00; za Mikołajewo 7.XII g. 18:30; za Cimochowiznę 8.XII g. 12:00; za Czerwony Folwark 10.XII g. 18:30.