Zdjęcie lotnicze
JEDNO Z NAJPIĘKNIEJSZYCH MIEJSC W POLSCE
POKAMEDULSKI KLASZTOR W WIGRACH
2022 Jesień - rekolekcje
Wnętrze kościoła
ODWIEDŹ BOGA W JEGO ŚWIĄTYNI
ON CZEKA TU NA CIEBIE
previous arrow
next arrow
2022.08.28 - XXII Niedziela zwykła

2022.08.28 - XXII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej, szczególnie na czas wakacji. Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej mszy św. Dziękujemy za obecność i świadectwo ks. Wojciecha Szypulewskiego misjonarza z Boliwii, którego po mszy można wesprzeć ofiarą.
 2. Dziękujemy Starostom dożynkowym Małgorzacie i Antoniemu Milewskim, Radzie Parafialnej, Akcji Katolickiej, pracownikom Fundacji, wioskom za przygotowanie wieńców i koszy, oraz wszystkim zaangażowanym w festynie, kiermaszu, loterii (na leczenie Szymona, Antosia i Zuzi). Wygrał wieniec z Leszczewa i Mikołajewa, które będą reprezentować nas na Dożynkach Diecezjalnych 3.IX w Lipsku.
 3. W tym tygodniu: czwartek rozpoczęcie roku szkolnego, msza w szkole o godz. 9:00., Nowenna do MB o godz. 18:00; I piątek odwiedziny chorych (ofiary na fundusz misyjny). I sobota msza w apartamentach 8:30, adoracja, a wieczorem Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18:45 różaniec, msza, procesja i apel. O przewodniczenie prosimy mieszkańców Piertań i Królówka. W niedzielę o godz. 11:00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 4. W dniach 4-7/09 nasza parafia ma włączyć się w nowennę różańcową w intencji powołań kapłańskich, poprze adorację i modlitwę różańcową. Prosimy o zaangażowanie się kół różańcowych w adoracji i modlitwą różańcową w ciągu tych 4 dni. W niedzielę odmówimy 4 części różańca. I część po mszy o 9:00, II część w Maćkowej Rudzie o 10:00, III część o godz. 11:30 i IV część o 18:15. Poniedziałek – środa dodatkowa msza o godz. 15:00 w intencji powołań.
 5. W dniach 8-11/09 będziemy przeżywać w parafii peregrynację Figury św. Michała Archanioła z Gargano. To ważne wydarzenie, do którego przygotujemy się przez nowennę od wtorku przed mszą św. wieczorną.
 6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 200zł (wkład własny parafii ok. 80tyś. zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz Bożego Narodzenia, II etap ołtarza królewskiego). Za tydzień będzie u nas
 7. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie oraz różaniec w języku polskim i ukraińskim o godz. 17:15 (w niedziele 18:15).
 8. W sobotę Nocne Zwiedzanie „Śladami Kamedułów” (zapisy w recepcji), a w kawiarni pod wieżą o 19:00 koncert kameralny zespołu Trio’Atre.
 9. Józef Majewski organizuje pielgrzymkę z noclegiem do Częstochowy na Dożynki Ogólnopolskie z nawiedzeniem Sanktuarium w Toruniu i Licheniu 3-5/09, (koszt 300zł, zgłoszenia tel. 695811914). Dożynki Diecezjalne w Lispku 3/09.
 10. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.

Tags:

Porządek Mszy św.

NIEDZIELA: 9:00 12:00;
(X - V: 15:00); VI - IX: 19:00.

W Maćkowej Rudzie: 10:30.

W TYGODNIU: 7:30 (ADWENT: 7:00) i 18:30.

Wszystkie Nabożeństwa.

..ciut statystyki..

 • Odsłon artykułów 652422
 • Zakładki 28

logo Fundacji WIGRY PRO

Fundacja WIGRY PRO

Informacje o zwiedzaniu Klasztoru, klasztorny Refektarz - czyli nasza kuchnia oraz noclegi.

EremWigierski

Nasz profil na twitterze


Pokamedulski Klasztor w Wigrach

Oficjalny profil na facebook.

mb.jpg
Shadow