2022.07.24 - XVII Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św. Dzisiaj w kaplicy adoracji będą wystawione relikwie Krzyża świętego do naszej osobistej modlitwy, udostępnione przez Zakon Templariuszy. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów ku czci św. Krzysztofa, dobrowolne ofiary na MIVA Polska (pojazdy misjonarzom). Dziś o godz. 20:00 w Dużej Galerii koncert pieśni z okresu międzywojennego.
  2. Różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:15 (w niedziele 18:15).
  3. W tym tygodniu: poniedziałek o 17:00 adoracja w intencji pokoju, a po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Wtorek Msza św. w Maćkowej Rudzie o godz. 17:00. Czwartek Nowenna do Matki Bożej. Piątek i sobota Konferencja Europa Christi. W sobotę Msza św. o 9:00 za uczestników konferencji, Akcję Katolicką i za Seniorów (po Mszy Seniorów zapraszamy na modlitwę różańcową, konferencję O. Jacka i agapę).
  4. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 250 zł (wkład własny parafii do projektów ok. 80 000 zł na prace: część muru oporowego od strony płd., ołtarz Bożego Narodzenia, II etap ołtarza królewskiego). Rolników prosimy o zebranie zboża na wieńce dożynkowe.
  5. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości.
  6. W czwartek spływ kajakowy Szlakiem Papieski (zapisy w recepcji), w sobotę w kawiarni o godz. 19:00 koncert zespołu Daniela Szejdy, o godz. 20:00 Nocne Zwiedzanie „Śladami Kamedułów” (zapisy w recepcji), o 21:30 Kino plenerowe, film pt. „Wyklęty”. W niedzielę koncert organowy po Mszy o 12:00.
  7. Dnia 28.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk na Jasną Górę (informacje u ks. Łukasza Kordowskiego tel. 516-237-040; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). W sobotę 6.08 odbędzie się spływ kajakowy Szlakiem Papieskim do Maćkowej Rudy (pod patronatem Gminy Suwałki i Krasnopola), zbiórka o 10:00, potem Msza św. O 12:00 wypłynięcie i zakończenie agapą (zgłoszenia do 1.08, ul. Świerkowa 45, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 875659342).
  8. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8 zł), IDZIEMY (5 zł), miesięcznik: MARTYRIA (3 zł), RÓŻANIEC (7,50 zł), TAK RODZINIE (7,50 zł), MIŁUJCIE SIĘ (8 zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20 zł) i prasa misyjna. Książki: Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10 zł), Modlitewnik czcicieli św. Rocha (10 zł), Do Aniołów Stróżów, Matki Bożej, św. Józefa, św. Krzysztofa, św. Antoniego, św. Faustyny, św. Rity (5 zł).
  9. Biskup Ełcki udziela dyspensy (na terenie diecezji ełckiej) od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 29 lipca i 12 sierpnia br.
  10. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie.