417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2022.07.03 - XIV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich Parafian i Gości życząc błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Dziękujemy za obecność i Boże Słowo ks. Tomasza Różańskiego misjonarza z Syberii, po Mszy możemy wesprzeć ofiarą. Wszystkim życzymy błogosławionych wakacji, nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Mszy św.
  2. Od lipca do końca września nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 15:00 ponieważ jest wieczorna Msza św. o godz. 19:00.
  3. Różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:15 (w niedziele 18:15).
  4. W tym tygodniu: wtorek spotkanie biblijne, a w środę Bractwa św. Józefa po Mszy wieczornej. Czwartek Nowenna do Matki Bożej. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy za przewodniczenie w nabożeństwie Fatimskim, a za miesiąc prosimy mieszkańców Starego Folwarku.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 100 zł.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości. Intencja na lipiec: o pokój w naszych rodzinach i środowiskach codziennego życia, aby zwyciężał duch pojednania, wzajemnego szacunku i ofiarności.
  7. W czwartek spływ kajakowy Szlakiem Papieski (zapisy w recepcji), w sobotę o godz. 19:00 koncert kameralny w kawiarni, a o godz. 20:00 Nocne Zwiedzanie „Śladami Kamedułów” (zapisy w recepcji). W niedzielę po Mszy o 12:00 koncert w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę seniorów z rodzinami z naszej parafii do Lipska pod opieką O. Jacka w sobotę 9.VII na spotkanie teściowych, seniorów, wdów, matek oczekujących potomstwa pod patronatem bł. Marianny Biernackiej. Zgłoszenia u Pani Wiesławy tel. 696552999. W niedzielę w Gibach o godz. 11:00 rocznica Obławy Augustowskiej. Dnia 15.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk do Wilna. Szczegóły na plakacie. Dnia 16.VII w Rajgrodzie Pielgrzymka Kobiet (początek o godz. 10.45). Dnia 28.VII wyruszy piesza pielgrzymka z Suwałk na Jasną Górę (informacje u ks. Łukasza Kordowskiego tel. 516-237-040; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8 zł), IDZIEMY (5 zł), miesięcznik: MARTYRIA (3 zł), RÓŻANIEC (7,50 zł), TAK RODZINIE (7,50 zł), MIŁUJCIE SIĘ (8 zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20 zł) i prasa misyjna. Książki: Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10 zł), Modlitewnik czcicieli św. Rocha (10 zł), Do Aniołów Stróżów, Matki Bożej, św. Józefa, św. Krzysztofa, św. Antoniego, św. Faustyny, św. Rity (5 zł).
  10. Drodzy Pielgrzymi, Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego świętego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Jeśli potrzebujesz okrycia – są dostępne w recepcji lub zakrystii za dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na kwiaty do kościoła. Dziękujemy za zrozumienie..