2022.05.22 - VI Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
  3. W tym tygodniu: poniedziałek - środa modlitwa o urodzaje. Środa comiesięczna adoracja od godz. 17:00 w intencji pokoju. W czwartek Dzień Matki, pamiętajmy o życzeniach i modlitwie. Piątek rozpoczęcie nowenny przed Urocz. Zesłania Ducha Świętego. Można zamawiać Mszę św. przy krzyżach o urodzaje i błog. pól i rolników.
  4. W Krasnymborze 28.V odbędzie się kongres różańcowy. Zachęcamy do udziału seniorów i przedstawicieli róż różańcowych. Zgłoszenia do środy u Pani Wiesławy tel. 696552999. Wyjazd z Wigier o godz. 7:30. W niedziele stacja kongresowa we wszystkich parafiach, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej I część po Mszy o 9:00, III część o godz. 11:30 i IV część o godz. 20:30 zakończona Apelem Jasnogórskim (II część w Maćkowej Rudzie o godz. 10:00).
  5. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę po Mszy o 9:00. Środa po Mszy wieczorem, czwartek sprzątanie, piątek spowiedź o godz. 16:30.
  6. Różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:15 (w niedzielę po 9:00).
  7. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 800zł.
  8. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże bł. dla wszystkich rodzin. Plan adoracji na kolejne miesiące i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda. Pamiętajmy o spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna. Książki: Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10zł), Modlitewnik: Ze św. Janem Pawłem II (10zł), Fatima Orędzie nadziei (5zł).
  10. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  11. Można zapisać się na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w intencji pokoju 5-14.07.2022r. Kontakt 730383940 (koszt 2700zł + 100€, szczegóły na plakacie).