417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2022.04.24 - II Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś II Niedziela Wielkanocy, Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. To również dzień modlitwy za kierowców (akcja MIVA Polska). Kościół Obrządku Wschodniego przeżywa Wielkanoc, składamy najserdeczniejsze życzenia, szczególnie obecnym rodzinom z Ukrainy. Za tydzień Niedziela Biblijna, rozpoczyna się XIV Tydzień Biblijny, którego tematem jest „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.
  2. W niedzielę rozpocznie się miesiąc Maryjny. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o godz. 18:00 a w niedzielę po mszy św. o godz. 9:00. Podtrzymujmy tradycję śpiewania Litanii przy krzyżach, kapliczkach i domach rodzinnych.
  3. W tym tygodniu: poniedziałek adoracja od godz. 17:00 w intencji pokoju, Litania do Maryi Królowej Pokoju wraz z tajemnicą Różańca Świętego. Wtorek Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski i naszej diecezji - to także dzień imienin naszego Ks. Bp Jerzego, pamiętajmy w modlitwie. Sobota o godz. 18:00 Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą należeć do bractwa św. Józefa.
  4. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj po mszy o 9:00, a młodzież do bierzmowania po mszy o 12:00 w Domu królewskim, a w tygodniu wraz z rodzicami w środę (egzamin i spowiedź), czwartek (sprzątanie), piątek (próba) po mszy o godz. 18:30 w kościele.
  5. Różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:30 (czwartek 17:00, w niedziele 14:00).
  6. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 650 zł.
  7. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże bł. dla wszystkich rodzin. Plan adoracji na kolejne miesiące i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda.
  8. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  9. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8 zł), IDZIEMY (5 zł), miesięcznik: MARTYRIA (3 zł), RÓŻANIEC (7,50 zł), TAK RODZINIE (7,50 zł), MIŁUJCIE SIĘ (8 zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20 zł) i prasa misyjna. Książki: Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10 zł), Modlitewnik: Ze św. Janem Pawłem II (10 zł), Czcicieli św. Rity (10 zł), Fatima Orędzie nadziei (5 zł).