2022.04.17 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia, niech Zmartwychwstały Chrystus wnosi w serce miłość, pokój i nadzieję oraz błogosławi na drogach życia ku Wiecznej Radości.
  2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze o godz. 6:00, 12:00, 15:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. W II Dzień Świąt Msze św. o 9:00, 12:00, 15:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. Ofiary przeznaczone są na KUL. Z racji oktawy wielkanocnej w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  3. Dziękuję duszpasterzom wigierskim za przeprowadzenie Triduum Paschalnego, dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznych wraz z kwiatami (Panu Kościelnemu, Pani Monice i pracownikom Fundacji), dziękuję asyście liturgicznej ministrantom, lektorom, Pani Organistce i wszystkim którzy pomogli upiększyć liturgię i nasz kościół.
  4. W sobotę 23.IV w Ełku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od godz. 14:00 odbędzie się diecezjalny Dzień Skupienia dla Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w ten dzień. Wyjazd z Wigier o godz. 12:30.
  5. Za tydzień Uroczystość Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiary przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. To również dzień modlitwy za kierowców.
  6. Uroczystość św. Wojciecha patrona Polski i naszej diecezji została przeniesiona na 26 kwietnia. Jest to także dzień imienin naszego Ks. Bp Jerzego, pamiętajmy w modlitwie.
  7. Spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. w niedziele po Mszy o 9:00, a młodzież do bierzmowania wraz z rodzicami w środę i piątek po Mszy o godz. 18:30 w kościele, w niedzielę po Mszy o 12:00 w Domu królewskim.
  8. We wtorek o 18:00 Koronka do Ducha Św. (DNNUJ) a po Mszy spotkanie Akcji Katolickiej.
  9. Różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:30 (czwartek 17:00, w niedziele po Mszy o 9:00).
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500zł.
  11. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże bł. dla wszystkich rodzin. Plan adoracji na kolejne miesiące i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda.
  12. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  13. Parafia OO. Franciszkanów w Suwałkach zaprasza na warsztaty muzyczne. Szczegóły na plakacie.
  14. Lucyna i Marcin Krejpcio składają serdeczne podziękowanie za wsparcie duchowe i materialne w leczeniu córki Zuzi z choroby nowotworowej. Za każdy dar serca dziękują życząc radosnych Świąt.