2022.04.10 - Niedziela Pamowa

Witamy parafian oraz gości i wszystkich polecamy opiece Maryi i św. Józefa.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym sprawujemy zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach Jego życia. Wszystkich Parafian i Gości obejmujemy modlitwą i życzymy, by Chrystus Zmartwychwstały obdarzył nas jednością, miłością i pokojem.
  2. W Wielki Czwartek rozpocznie się Triduum Paschalne, zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18:30. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00. W tym dniu dziękujemy Bogu za dar kapłaństwa i Eucharystii.
  3. W Wielki Piątek o godz. 9:00 Ciemna jutrznia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 18:00. Następnie o 18:30 Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Wielki Piątek jest jedynym dniem w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 22:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na renowację Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Spowiedź o godz. 9:30-11; 15-16; 17-18.
  4. W Wielką Sobotę o godz. 9:00 Ciemna Jutrznia, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 oraz przed Mszą św. Wigilii Paschalnej, w Maćkowej Rudzie o godz. 10:00. O godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Zaczyna się ona obrzędem poświęcenia ognia na zewnątrz kościoła, potem rozbudowana liturgia słowa oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie wyruszymy w Procesji Rezurekcyjnej, prosimy o przygotowanie procesji i zaangażowanie się dzieci, młodzieży i pozostałych wiernych. Na liturgię przynosimy świece na obrzęd odnowienia przyrzecze chrzcielnych. Spowiedź o godz. 10-12; 14-16; 17-18.
  5. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w kościele parafialnym o 6:00, 12:00, 15:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. W II Dzień Świąt w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym: o 9:00, 12:00, 15:00 i w Maćkowej Rudzie o 10:30. Ofiary na KUL.
  6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Koło Róż. z Remieńkinia 220zł, z Mikołajewa 150zł.
  7. Różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:30 (poniedziałek-czwartek). We środę po Mszy wieczornej spotkanie dla mężczyzn którzy chcą należeć do Bractwa św. Józefa.
  8. W naszej parafii powstaje Róża Różańcowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus modląca się o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne. Informacje i zapisy pod tel. 696572707.
  9. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania po Mszy o 12:00. Nauka przed chrztem sobota godz. 17:00.
  10. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 600zł. Dzisiaj ofiary na fundusz remontowy.
  11. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże bł. dla wszystkich rodzin. Plan adoracji na kolejne miesiące i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda.
  12. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  13. Parafia OO. Franciszkanów w Suwałkach zaprasza na warsztaty muzyczne. Szczegóły na plakacie.