417802439_878714620926703_1943220063134039531_n.jpg
2022.03.20 - III Niedziela Wielkiego Postu

Witamy parafian oraz gości i wszystkich polecamy opiece Maryi i św. Józefa.

1. Dzisiaj wprowadzenie relikwii bł. Róży Marii Czackiej. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża.
  2. W piątek rozpoczniemy rekolekcje, poprowadzi je o. Piotr Cuber OFMConv Gwardian Klasztoru w Krakowie. Plan: piątek 9:00-Msza św. w szkole w Starym Folwarku; w Wigrach 11:00, 18:30; sobota godz. 9:00, 11:00 i 18:30; (Maćkowa Ruda 16:00); przed Mszą okazja do spowiedzi. Niedziela zakończenie, wprowadzenie relikwii bł. Anieli Salawy, a ofiary jako nasze podziękowanie dla księdza rekolekcjonisty.
  3. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele wspólnot z parafii: (IV-Żywy Różaniec, V-Dzieci, VI-Młodzież, VII-Kapłani). Możemy do skarbonki składać ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz dekorację i kwiaty do grobu pańskiego. Dziękujemy dla Koła Róż. z Remieńkinia za ofiary 220zł na kwiaty.
  4. Zapraszamy w tygodniu na różaniec w językach polskim i ukraińskim w intencji pokoju o 17:30 (czwartek - piątek 17:00), w niedziele po Gorzkich Żalach. W dalszym ciągu możemy przynosić art. żywnościowe, sanitarne, medyczne, ubrania, materace, śpiwory itp. które zostaną przekazane na Ukrainę.
  5. W naszej parafii powstaje Róża Różańcowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus modląca się o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne. Informacje i zapisy pod tel. 696572707.
  6. W tym tygodniu: poniedziałek Nowenna do Ducha Św. a po Mszy spotkanie AK. W czwartek nowenna do Niepokalanej. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (na Mszy wieczornej). Dziękujemy za 30 rocz. utworzenia diecezji ełckiej (z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych). W sobotę spotkanie dla seniorów (plan: 9:30-konferencja; 10:30-modlitwa różańcowa 11:00-Msza św.; a potem wspólna agapa)
  7. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy o 12:00.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 600 zł. Dziś ofiary na utrzymanie kościoła, a do puszek na dzieło pomocy uchodźcom.
  9. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże bł. dla wszystkich rodzin. Zachęcamy aby również w domach modlić się o pokój Litanią do Królowej Pokoju.
  10. Zaopatrzmy się i czytajmy prasę katolicką: tygodnik NIEDZIELA (8zł), IDZIEMY (5zł), miesięcznik: MARTYRIA (3zł), RÓŻANIEC (7,50zł), TAK RODZINIE (7,50zł), MIŁUJCIE SIĘ (8zł), ANIOŁ STRÓŻ dla dzieci (7,20zł) i prasa misyjna. Książki: Wielki Post. Nie zmarnuj szansy (3zł), Symbolika ryby w Piśmie Świętym (10zł).
  11. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068. Zapraszamy na warsztaty pt. „Ozdoby wielkanocne”, które odbędą się 26.III o godz. 12:00. Koszt 20 zł. Zapisy w recepcji lub tel. 508146007 do piątku.
  12. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.