2022.03.13 - II Niedziela Wielkiego Postu

Witamy parafian oraz gości i wszystkich polecamy opiece Maryi i św. Józefa.

1. Dzisiaj Niedziela Ad Gentes – ofiary do puszek na cele misyjne. Można też pomóc polskim misjonarzom wysyłając sms o treści MISJE na nr 72032 (koszt 2,46 zł z VAT). Za tydzień wprowadzenie relikwii bł. Róży Marii Czackiej. Przyjadą Siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża.
  2. Trwa okres Wielkiego Postu. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:00 potem Msza św.; Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Dzieci prosimy o przynoszenie podpisanych postanowień na serduszkach, które potem zostaną złożone przy grobie Pana Jezusa i jednocześnie będziemy losować figurę Chrystusa, którą dzieci zabiorą do domu na tydzień do następnej Drogi Krzyżowej. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą przedstawiciele wspólnot z parafii: (III-Domowy Kościół, IV-Żywy Różaniec, V-Dzieci, VI-Młodzież, VII-Kapłani). Możemy do skarbonki składać dobrowolne ofiary na jałmużnę wielkopostną oraz na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Zapraszamy w tygodniu na różaniec w języku polskim i ukraińskim w intencji pokoju o godz. 17:30 (czwartek-piątek 17:00), w niedziele po Gorzkich Żalach. W dalszym ciągu możemy przynosić art. żywnościowe, sanitarne, medyczne, ubrania, materace, śpiwory itp. które zostaną przekazane na Ukrainę.
  4. Na prośbę Księdza Biskupa Mazura zwracamy się do naszych Parafian o przekazanie informacji, w których rodzinach zostali przyjęci uchodźcy z Ukrainy, aby dowiedzieć się czy nie potrzebują pomocy materialnej ale przede wszystkim duszpasterskiej (w postaci sakramentów i uczestniczenia we mszy św. w języku ukraińskim)
  5. W naszej parafii powstaje Róża Różańcowa św. Teresy od Dzieciątka Jezus modląca się o świętość kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne. Informacje i zapisy pod tel. 696572707.
  6. W tym tygodniu: nowenna przed uroczystością św. Józefa, a od środy nowenna przed rekolekcjami. Wtorek spotkanie synodalne po Mszy wieczornej. W czwartek nowenna do Niepokalanej. Sobota pielgrzymka piesza z Suwałk do Wigier, rozpoczęcie o godz. 12:00 przy par. św. Aleksandra. Msza św. w rycie łacińskim w piątek godz. 20:15, sobota-niedziela godz. 15:00 po Koronce.
  7. Spotkanie dla młodzieży do bierzmowania za tydzień w niedzielę po Mszy o 12:00.
  8. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 500 zł. Za tydzień ofiary na fundusz remontowy, a ofiary do puszek na dzieło pomocy uchodźcom. Za tydzień ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Dziękujemy mieszkańcom Maćkowej Rudy za przekazaną ofiarę 2150 zł na ten cel.
  9. Zapraszamy do codziennej Adoracja NS w intencji pokoju na świecie, a naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże bł. dla wszystkich rodzin. Zachęcamy aby również w domach modlić się o pokój Litanią do Królowej Pokoju.
  10. 18-20.III rekolekcje dla uczestników Mszy św. w rycie łacińskim. Zapisy w recepcji. W dniach 30.04-03.05.2022 w Smolanach odbędą się rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych zawartych na terenie diecezji ełckiej w latach 2011-2021. Szczegóły i zapisy parafia Smolany facebook.
  11. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  12. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.