2022.01.30 - IV Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Witamy wszystkich parafian i gości, których polecamy opiece Maryi i św. Józefa. Dzisiaj Światowy Dzień Trędowatych, który uświadamia nam na nowo potrzebę odbudowania w nas wyobraźni miłosierdzia oraz modlitwy. Bez niej, mimo postępu cywilizacyjnego trąd, głód i inne zapomniane już dziś choroby będą dalej dziesiątkowały naszych najuboższych i najsłabszych braci.
  2. W tym tygodniu: wtorek błogosławieństwo nowej róży różańcowej św. Stanisława Papczyńskiego, spotkanie biblijne po Mszy o godz. 18:30; środa Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, błogosławieństwo świec (Msza o 12:00), ofiary na fundusz zakonu Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku; czwartek błogosławieństwo świec i wiernych ku czci św. Błażeja, patrona chorych na gardło; w sobotę błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty oraz dzień skupienia dla seniorów, emerytów, samotnych połączone z Dniem Chorych i z namaszczeniem chorych (plan: 10:30 - konferencja; 11:30 - modlitwa różańcowa 12:00 - Msza św.; 13:00 - wspólna agapa (informacje: W. Malinowska: 696 552 999; J. Majewska: 605 586 511).
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca (adoracja zakończona Nowenną do MB), I piątek odwiedziny chorych, adoracja zakończona Litanią do NSJ (ofiary na diecezjalny fundusz misyjny), I sobota (Msza w apartamentach papieskich, a wieczorem o godz. 18:00 różaniec).
  4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj po Mszy o 12:00, kolejne za tydzień w niedzielę 6.II.
  5. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na cele remontowe. Od ofiarodawców, których polecamy w nowennie do Matki Bożej, wpłynęło 400 zł.
  6. Zapraszamy do codziennej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Od stycznia zapraszamy naszych parafian oraz wspólnoty na wyznaczone dni adoracji w miesiącu, za wstawiennictwem św. Patrona wybranego na cały rok dla danej miejscowości, który obecny jest w naszej kaplicy adoracji, by wypraszać Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin. Plan adoracji i lista do dobrowolnego zapisania się jest wyłożona na ołtarzu św. Romualda. W czwartki są Msze św. zbiorowe, aby polecać intencje z Nowenny do Matki Bożej oraz według potrzeby można zamówić własną. Patroni 2022r.: Stary Folwark – bł. Kanizja Mackiewicz, Sergia Rapiej i Towarzyszki; Wigry i Magdalenowo – św. Rafał Kalinowski; Maćkowa Ruda – bł. Hanna Chrzanowska; Ryżówka – bł. Michał Sopoćko; Mikołajewo – św. Andrzej Bobola; Aleksandrowo – bł. Karolina Kózkówna; Wysoki Most – św. Wincenty Pallotti; Burdeniszki – św. Jan z Dukli; Remieńkiń – św. Tereska od Dzieciątka Jezus; Leszczewek – bł. Kardynał Wyszyński; Rosochaty Róg – św. Józef Pelczar; Żubrówka – św. Rita; Leszczewo – bł. Franciszek Jordan; Cimochowizna – św. Zygmunt Feliński; Piertanie i Królówek – św. Jan Bosko; Tartak – św. Maksymilian Kolbe; Czerwony Folwark – św. Jan Paweł II.
  7. Pamiętajmy o zachowywaniu bezpiecznych odległości i obowiązku noszenia maseczek.
  8. 11-13.II – Rekolekcje dla osób w żałobie i po utracie bliskiej osoby. Zapisy w recepcji. Zapraszamy do udziału w konkursie na Najpyszniejszą Drożdżówkę Wigierską w dniu 27.II. Kuchnia klasztorna zaprasza do skorzystania z oferty posiłków na wynos. Można również zgłosić się do pracy w kuchni i w restauracji. Informacje i szczegóły pod tel. 789190068.
  9. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Jeszcze raz dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiary składane na cele remontowe, na kolędę i sprzątanie kościoła. Jeśli u kogoś w rodzinie nie było kolędy z różnych powodów, prosimy o zgłoszenie się i ustalenie indywidualnej wizyty w dowolnym terminie.